Rieku Nitru už čoskoro premostí cyklolávka

Po zimnej uzávere mesto pokračuje v plánovaných investičných akciách – rozbieha výstavbu cyklolávky.

Život sa nezastavil, mesto Nitra pokračuje v naplánovaných projektoch. Oznámil to primátor Marek Hattas.

Premostenie cez rieku Nitru bude 62 metrov dlhé a prepojí Nábrežie mládeže s Wilsonovým nábrežím. Cyklotrasa s celkovou dĺžkou takmer 4 kilometre bude rozdelená na 12 úsekov.

Výstavba lávky pre cyklistov je súčasťou cyklotrasy, ktorá povedie od Univerzitného mosta smerom k toku potoka Selenec. Podľa dostupných informácií bolo stavebné povolenie na cyklotrasu vydané ešte v roku 2016. Postaviť trasu a cyklolávku tak plánovalo ešte bývalé vedenie mesta. Celý projekt zdržala kontrola ex-ante, ktorá mala minimalizovať riziko prerušenia verejného obstarávania. To bolo vyhlásené v máji minulého roka.

V súčasnosti je stavenisko odovzdané zhotoviteľovi, termín dokončenia je naplánovaný na október 2020.

Objavujú sa hlasy, ktoré výstavbu premostenia cez rieku Nitru a vznik novej cyklotrasy kritizujú. Faktom však ostáva, že peniaze na projekt sú viazané z dotácií Európskej únie a projekt je rozbehnutý už niekoľko rokov. „O tom, že Nitra potrebuje aj iné projekty niet pochýb. No to neznamená, že nebudeme pokračovať v tých, ktoré už majú alokované financie a sú naplno rozbehnuté,“ prezradil v internetovej diskusii odborný poradca pre komunikáciu Henrich Varga .

Projekt mesto financuje z Integrovaného regionálneho operačného programu – IROP 2014-2020. Celková suma realizácie je vyčíslená na 1 283 454,80 eur s DPH.

Zdroj foto: FB Mesto Nitra

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password