Remeselný trh v mestskom parku

Na prelome augusta a septembra sa bude v Nitre konať podujatie Kráľovská Nitra, súčasťou ktorej bude aj remeselný trh.

Týmto podujatím si Nitra pripomína udelenie výsad slobodného kráľovského mesta, ktoré dostalo od Bela IV. v roku 1248. Je to teda 771. výročie udelenia týchto výsad. Týmto titulom sa po celom Uhorsku mohlo chváliť iba zopár miest, preto si v dnešnej dobe túto výnimočnú skutočnosť patrične pripomínajú.  

„Minulý rok sa nám pod názvom Kráľovská Nitra podarilo premeniť námestie na Vršku na stredoveký trh a malým divadelným predstavením sme zrekonštruovali možný priebeh vyhlásenia výsad. Tento rok sa posúvame ďalej a môžeme sa tešiť na veľkolepý kráľovský sprievod a atraktívny program historického festivalu v parku,“ povedal Daniel Balko, viceprimátor mesta Nitra.

Počas jedného víkendu sa Mestský park na Sihoti premení na jedno veľké stredoveké predmestie. Ľudia si budú môcť vychutnať dobovú atmosféru, spoznajú históriu svojho mesta a spôsob života svojich predkov. Na obyvateľov Nitry čaká bohatý program pre všetky vekové kategórie. Nebudú chýbať ani šermiarske súboje, tance alebo rytiersky turnaj.

Súčasťou bude aj remeselný trh, kde sa predstaví viacero remeselníkov, ktorí svoje výrobky nielen predávajú, ale aj vyrábajú. Na trhoch nájdete aj rôzne dobové občerstvenie.

„Remeselník/predajca by mal byť mal nosiť oblečenie líšiace sa od predajcov na bežnom trhu či jarmoku, ako je tomu zvykom na rôznych mestských slávnostiach. Návštevníkom sa snažíme ponúknuť tú pravú stredovekú atmosféru na podujatí nielen programom, ale aj výzorom predávajúcich remeselníkov a predajcov,“ uvádzajú organizátori na svojich webových stránkach.

Ak máte čo ponúknuť a máte záujem o vlastný stánok, stačí ak do 9. augusta vyplníte elektronickú prihlášku (prihlášky nájdete na stránkach organizátorov).  

Foto: mesto Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password