Hollého ulica v centre Nitry sa konečne dočká opravy

Frekventovaná spojnica má po oprave preferovať hromadnú dopravu. Chodníky budú bezpečné pre peších aj cyklistov, bezbariérovovosť je žiadaná.

Nitrianska radnica pripravuje rozsiahlu rekonštrukciu Hollého ulice, ktorá je jednou zo spojníc centra mesta s najväčším nitrianskym sídliskom Klokočina a mestskou časťou Čermáň. Frekventovaná dopravná tepna by mala podľa magistrátu prejsť aj podstatnou modernizáciou.

Komunikácia, ktorá je momentálne v zlom technickom stave, má byť upravená tak, aby sa po nej mohli okrem áut bezpečne pohybovať aj chodci a cyklisti.

„Zásadnou zmenou bude preferencia autobusov mestskej hromadnej dopravy. Po pravej strane sa bude nachádzať zmiešaný chodník pre peších a cyklistov, ktorý je plynulým napojením na existujúcu cyklotrasu, vedenú od Slnečnej ulice. Toto riešenie bude požadovať vytvorenie dodatočných cyklopriechodov a priechodu pre chodcov na kruhovom objazde,“ uviedol mestský úrad.

foto: NH

Radnica v zadaní projektantovi žiada, aby boli všetky priechody pre chodcov navrhnuté ako bezbariérové, s vodiacimi prvkami pre nevidiacich, s protišmykovou úpravou vodorovného dopravného značenia a osvetlené. „Naše zadanie dáva prioritu chodcom všade tam, kde je to možné. Preto budú priechody pozdĺž ulice Hollého riešené v úrovni chodca a materiálovo budú pokračovaním chodníka. Už budúci rok bude Hollého ulica vyzerať tak, ako má vyzerať dopravná tepna moderného mesta 21. storočia,“ skonštatoval magistrát.

Televízia Nitrička

Forgot Password