Ranná rutina

Pokladáte sa za ranostajov?Aká je vaša obľúbená ranná rutina?

Rána bývajú ťažké, predovšetkým po bezsennej či prebdenej noci. Rána ale vedia byť aj úžasné, každé nové ráno znamená nový štart. Ako z neho vyťažiť maximum?

Zobuďte sa!
Zbytočne to nenaťahujte a vstaňte najneskôr do 10 minút od prebudenia. Tých pár minút navyše vás nezachráni, zato vám môže spôsobiť šarapatu v celom režime. Skúste si osvojiť 5 sekundové pravidlo od Mel Robbins. Ako by to malo vyzerať? Zazvoní vám budík, vypnite ho a začnite s odpočítavaním. 5, 4, 3, 2, 1… vstávať.

Zacvičte si
Jogu, beh, strečing, je to na vás. Začať deň s pohybovou aktivitou vás nakopne do celého dňa. Práve vďaka športu vaše telo zaplavia endorfíny radosti. Zabijú tak úzkosť, napätie a dokonca aj strach. Hor sa cvičiť priatelia!

Dajte si ľadovú sprchu
Presne ako čítate. Zatiaľ čo horúca sprcha spôsobuje rozširovanie ciev, ľadová sprcha spôsobuje ich okamžité zúženie. Sprchovanie v studenej vode zlepšuje imunitu, znižuje stres, zlepšuje cirkuláciu krvi, zvyšuje plodnosť, zlepšuje svalovú regeneráciu a má mnoho ďalších benefitov.

Meditujte
Neviete ako na to? Na internete nájdete množstvo rôznych techník, stačí si spraviť rešerš. V jednoduchosti to však vyzerá tak, že sa usadíte na pokojné miesto, v pohodlnom oblečení. Zavriete si oči a koncentrujete sa na dýchanie. Je viac ako isté, že sa k vám dostanú hektické, nepríjemné možno až temné myšlienky. Nechajte ich plynúť a vy sa sústreďte na dýchanie. Presne v tomto sa skrýva mágia meditácie.

Spravte si plán dňa
Začnite s najťažšou vecou na “to do” liste. Každý deň by ste mali mať vo svojom pláne jednu, maximálne dve náročné aktivity. Pozrime sa na to reálne. Neplánujte si prehnané ciele, deň má len 24 hodín. Zbytočne veľa nesplniteľných aktivít vás môže zdemotivovať.

15-minútové čítanie
Výhovorky typu: „Na čítanie nemám vôbec čas,” si tentokrát odložte. 15 minút denne vás nezabije. apropo, človek by sa mal vzdelávať a zdokonalovať po celý život. Najjednoduchší spôsob je prostredníctvom kníh.

Televízia Nitrička

Forgot Password