Radnica zatiaľ neeviduje veľký záujem o otváranie škôl

Nitrianska radnica zatiaľ eviduje pomerne nízky záujem základných škôl (ZŠ) o otváranie tried druhého stupňa ZŠ.

foto ilustračná (pixabay.com)

Pre TASR to uviedol hovorca mesta Tomáš Holúbek. Dôvodov môže byť podľa jeho slov viac. „Otvorenie týchto tried je podmienené testovaním žiakov aj rodičov, okrem toho je krátko pred Vianocami, a teda reálne by deti prišli do školských lavíc iba približne na týždeň. Svoju rolu môže zohrávať aj fakt, že v januári by malo nastať ďalšie testovanie žiakov,“ povedal Holúbek.

Mesto chce vedieť presné počty ZŠ, v ktorých by bolo možné spustiť riadne vyučovanie aj v triedach druhého stupňa.

Preto v súčasnosti mapuje ochotu škôl, ale aj rodičov absolvovať testy a poslať deti späť do školy. „Už neplatí podmienka, že najmenej 70 percent detí musí byť otestovaných, aby sa škola otvorila. Iniciovali sme preto najskôr prieskum medzi rodičmi, či majú záujem o testovanie a teraz zisťujeme iniciatívne záujem aj u riaditeľov škôl,“ vysvetlil Holúbek.

Mestský úrad ešte presné čísla k dispozícii nemá, napriek tomu však uvažuje o vytvorení testovacích miest pre žiakov a ich rodičov.

Zatiaľ ich neplánuje zriadiť na každej škole. Malo by ich vzniknúť šesť až sedem, pričom by sa žiaci testovali na mieste, ktoré je najbližšie k škole, ktorú navštevujú. „Všetky náklady, s výnimkou testovacích tyčiniek, by podľa predstáv štátu malo financovať mesto,“ dodal Holúbek.

Televízia Nitrička

Forgot Password