Radnica zabezpečí prostriedky na ochranu zdravia detí z darovaných peňazí

Pandémia skomplikovala viaceré donedávna rutinné záležitosti. Do boja s vírusom narukovali i škôlky.

Vstup do materských škôl od vypuknutia koronakrízy nie je taký jednoduchý. Deti musia absolvovať ranný filter, počas ktorého im učiteľky merajú teplotu a dezinfikujú ruky. V súčasnej situácii však nie všetky nitrianske škôlky disponujú dostatočným množstvom bezdotykových teplomerov, potrebných na každodenný zdravotný filter a dezinfekcie na osobnú hygienu.

Mesto na zabezpečenie potrebných hygienických opatrení získalo grant od známej automobilky.

Dar v hodnote 4 000 eur sprostredkovala nadácia Pontis nadačnému fondu Jaguar Land Rover. Od nich peniaze smerovali nitrianskej radnici, ktorá prisľúbila sumu použiť na zabezpečenie všetkých hygienických opatrení.

Foto: Mesto Nitra

„Použijú sa na nákup 26 dávkovačov na dezinfekciu, 49 teplomerov, 48 zásobníkov na utierky a 100 dezinfekcií,“ spresnili vedúci odboru strategického a projektového riadenia Vladimír Ballay. Vďaka dostatočnému počtu ochranných pomôcok bude podľa viceprimátora Miloslava Špotáka prevádzka predškolských zariadení komfortnejšia pre zamestnancov, deti aj rodičov.

Škôlky v Nitre budú fungovať aj počas prázdnin. Na základe zisteného záujmu bol zostavený rozpis.

Všetky potrebné informácie poskytnú jednotlivé škôlky. Rozpis prevádzky predškolských zariadení nájdete aj v článku nižšie.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password