Radnica pripravuje súťaž na bikesharing

Mesto bude v najbližších týždňoch hľadať dodávateľa obľúbenej služby. Začína sa hovoriť aj o elektroskútroch.

Zdieľané bicykle v súčasnosti v Nitre prevádzkuje spoločnosť Arriva Nitra. Aj v aktuálnej tretej sezóne je o bikesharing v meste veľký záujem. Doplnok mestskej hromadnej dopravy, ale možno bude mať nového dodávateľa. Kto bude prevádzkovateľom služby zdieľaných bicyklov sa dozvieme na základe výsledku verejnej súťaže, ktorú pripravuje mesto Nitra.

„Táto súťaž bude prebiehať v najbližších týždňoch možno mesiacoch,“ oznámil hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.

Zdieľané bicykle vítajú aj cyklisti. „Bikesharing považujeme za kľúčovú vec, ktorá napomáha rozvoju cyklistickej dopravy v Nitre,“ hovorí predseda OZ Rozbicyklujme Nitru Ivan Janček. Radnica si uvedomuje, že službu si Nitrania mimoriadne obľúbili a naozaj ju využívajú. Zdieľané bicykle budú tento rok dostupné, v závislosti od počasia až do konca novembra.

V súčasnosti bikesharing v Nitre funguje prostredníctvom staníc. Existuje, ale aj freefloatový systém – bez staníc. V tomto systéme zdieľané bicykle nemajú svoje stanovištia. Dajú sa odložiť kdekoľvek v zónach, ktoré sú na to určené.

K zdieľaným bicyklom by mohli pribudnúť aj elektroskútre.

„Sídliská ako je napríklad Klokočina, tam by sa to možno hodilo, aby to nebolo iba o centre mesta. Takisto na mestskú časť Zobor,“ doplnil hovorca mesta. Informácie zisťoval redaktor TV Nitrička Jozef Jurík v reportáži Podpora cyklodopravy.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password