Psallite Deo v Bazilike sv. Emeráma

Bach, Bartolucci a Ruttera zazneli aj na Nitrianskom hrade.

Na sviatok sv. Štefana, jedného zo šiestich diakonov, sa zišli milovníci vážnej hudby na slávnostnom koncerte. Ten sa uskutočnil priamo v priestoroch Nitrianskeho hradu, konkrétne v katedrále – v Bazilike sv. Emeráma. Mnoho veriacich aj poslucháčov malo možnosť vypočuť si velikánov hudby, ako bol Bach, Ruttera a Bertolucci.

Zdroj: BNFB

Členovia zboru Psallite Deo pod dirigentskou taktovkou zbormajstra Vladimíra Kopca interpretovali nielen tradičné vianočné piesne spomínaných autorov, ale aj tvorbu samotného zbormajstra.

Zdroj: BNFB

Na organe hral Martin Bako. Aplauz počas i na záver koncertu svedčil, že katedrálny zbor svojím výkonom priniesol účastníkom koncertu vo vianočne vyzdobenej katedrále hlboký umelecký aj duchovný zážitok,“ uvádza Biskupstvo Nitra.

Nitriansky hrad týmto program nekončí. Priaznivci hudobného umenia sa môžu tešiť, na ďalší koncert s názvom Goralské Vianoce. Ten sa uskutoční 06.01.2020 o 16:00 hodine.

„Svojím umením sa v ňom predstavia gorali z Oravskej Polhory, Suchej Hory a Zákamenného. Všetci sú opäť srdečne pozvaní,“ informuje Biskupstvo Nitra.

Zdroj: BNFB

Trojkráľový koncert je tradičným podujatím, ktoré sa organizuje práve na sviatok Troch kráľov. Tí boli podľa Matúšovho evanjelia prví pohania, ktorí uverili v Ježiša Krista. 6. január však označuje aj deň Zjavenia Pána. Čas, kedy zvyknú kňazi tradične navštevovať a zároveň svätiť domy a byty veriacich.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password