Prvý Slovák na Ironmanovi na Havaji žije v Nitre

Vladimír Došek má dnes 64 rokov. Vek mu nebráni v tom, aby sa stále aktívne venoval cyklistike či bežeckému lyžovaniu. Darmo, je to železný muž.

Vladimír Došek začínal s cyklistikou, neskôr mu učaroval triatlon. Pred takmer 35 rokmi bol tento šport v našich končinách v plienkach, no vtedajším športovým nadšencom to nevadilo. Na dnešné pomery si takmer zázračne dokázali poradiť s triatlonovými dĺžkami. Pre toho, kto sa v nich neorientuje, tak takzvaný dlhý triatlon to je 3,8 km plávania, 180 km bicyklovania a 42,2 km behu. Železných mužov jednoducho nič nezlomilo, ani, pre súčasných triatlonistov určite, nedostatočné vybavenie. Platilo to aj v prípade pána Došeka, ktorý si zaumienil kvalifikovať sa na legendárne preteky Ironman na Havaji. Pre triatlonistov z celého sveta je to posvätné miesto, miesto, kde sa narodil tento šport.

Vladimír Došek sa o tom, že splnil všetky potrebné podmienky na štart na Havaji, dozvedel skutočne kuriózne. Navyše v čase, keď riešil osobnú tragédiu. O tom, že bola jeseň 1989 a s tým súvisiaca politicko-spoločenská klíma vo vtedajšom Československu, hovoriť azda nemusíme. Ako si na všetko súvisiace s Ironmanom spomína, to sa dozviete v rozhovore s ním v relácii O ľuďoch s ľuďmi na Televízii Nitrička.

Foto: Archív Vladimír Došek

Televízia Nitrička

Forgot Password