Prví budú poslední

Hokejová extraliga skončila predčasne pre koronavírus. Pre Nitru to je z jednej strany škoda, z tej druhej požehnanie.

Podľa vyjadrenia mesta Nitry aj tabuľky HK Nitra sme obsadili ôsme miesto. Tabuľka Ligovej rady nás však zaradila na 9. miesto. Pre kedysi víťazný tím, ktorý v predošlých ročníkoch obsadzoval najvyššie priečky a jediným rovnocenným súperom mu bola Banská Bystrica, je to nelichotivý výsledok.

„V tejto sezóne ich stopol nielen koronavírus, ale povedzme si na rovinu, na medailu by to aj tak (ak by napokon postúpili do play-off) nebolo,“ píše Andrej Jančovič na webe nitra.sk.

Majstrovské mužstvo však prešlo zmenami a pôvodných víťazov v ňom zostalo skutočne málo. K tomu sa pridala zmena trénerov, zranenia, takmer žiadne profesionálne vedenie a mnoho ďalšieho. Niet divu, že sme sa nedočkali práve oslnivých výsledkov. Ako informuje mesto Nitra, pod neúspech sa podpísala aj deravá obrana a jeden z najslabších útokov. Aktívneho, útočného a kombinačného hokeja sme sa podľa vyjadrení Nitry nedočkali a prehry z maďarskými protihráčmi nie sú niečo, na čo budeme s radosťou spomínať.

Víťazstvá nášho tímu však tešili o to viac. Hráči podali niekoľko pozoruhodných výkonov a súperov podľa slov mesta Nitry „prevalcovali svojim talentom a odhodlaním“. Do budúcej sezóny však mesto Nitra vo svojom článku odporúča preriediť káder, doplniť šikovných hráčov a zamerať svoju pozornosť na talentovaných juniorov. Naše mesto sa preslávilo ako liaheň hokejových talentov, je teda snáď len otázkou času, kedy nástupcovia legiend dorastú do svojich korčúľ a vybojujú späť vytúžené zlaté medaily.

HKNitraFB

K uvedenej problematike sa vyjadril aj športový odborník. Ten odporúča zostaviť vhodnejší tím. Ten by mal obsahovať hráčov, ktorí svojou kvalitou spĺňajú extraligové požiadavky. Názor doplniť káder mladými perspektívnymi juniormi sa zhoduje aj s vyjadrením mesta Nitry.

„V prvom rade sa úroveň tímu odvíja od kvality realizačného tímu,“ dodáva športový odborník.

HKNitraFB

Ku koncu sezóny podal svoje vyjadrenie aj Miroslav Kováčik, prezident HK Nitra. Fanúšikom Corgoňov poďakoval za prejavenú vernosť a stále návštevy zápasov. V rozhovore neskrýval ľútosť nad nečakaným ukončením sezóny. Podľa jeho slov boli v tíme odhodlaní zabojovať a prekvapiť v prípadnom postupe do play-off.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password