Prvé ligové víťazstvo a postup v pohári

FC Nitra získala prvé body v aktuálnom ročníku Fortuna ligy a postúpila aj do ďalšieho kola Slovnaft Cupu.

Počas uplynulého víkendu sa odohralo 4. kolo Fortuna ligy. FC Nitra privítala na svojom štadióne futbalistov zo Serede. Sereď mala po troch kolách na svojom konte 6 bodov po výhrach nad Senicou a Dunajskou Stredou. Nitra bola dovtedy bez jediného bodu.

Nitra aj napriek trom ligovým prehrám po sebe vstúpila do stretnutia sebavedomo. Aktívna hra a vysoké napádanie sa vyplatili. Nitra viackrát ohrozila bránu súpera a v 30. minúte vstrelil Chobot prvý gól Nitry v tomto ligovom ročníku. Nitra pokračovala v dobrej hre. V 49. minúte Ristovski zvýšil na 2:0 a ten istý hráč sa trafil aj z pokutového kopu v 67. minúte. Sereď však ani za stavu 3:0 nezložila zbrane. V 75. a 78. minúte sa trafili Spehar a Jureskin a stav stretnutia sa tak razom zmenil na 3:2. Nitra však napokon svoj jednogólový náskok udržala a pripísala si tak do tabuľky prvé body.

„Sedemdesiat minút sme hrali to čo sme chceli – do otvorenej obrany s nábehmi a agresívne. Kvalita súpera aj zmena rozostavenia nám narobila problémy a súper skoro vyrovnal. Škoda, že niektoré momenty 4 na 2, alebo 3 na 1 sme nedotiahli do konca. Každopádne sme vyhrali s veľmi ťažkým súperom. Som veľmi rád, že sme získali tri body,“ vyjadril sa Marián Süttö, hlavný tréner FC Nitra.

V utorok hráčov Nitry čakal zápas Slovnaft Cupu, kde vycestovali do neďalekého Veľkého Lapáša. Veľký Lapáš momentálne hrá v súťaži V. liga Stred. Domáci hrali počas celého zápasu s veľkým nasadením, avšak rozdiel v kvalitách ligy bol značný. Za Nitru sa postupne presadili Štefanec, Šefčík a Fábry, následne sa trikrát po sebe trafil Guláš a posledným strelcom Nitry bol Remeň. Z domácich sa dvakrát presadil Béger, ktorý najprv v 8. minúte zrovnal na 1:1 a v závere zápasu v 89. minúte korigoval na konečných 2:7. Nitra tak postupuje do ďalšieho kola.

„FC Nitra sa chce poďakovať domácim funkcionárom, ktorí nám vyšli v ústrety a stretnutie sme mohli odohrať v zmenenom termíne. Zároveň im ďakujeme za korektné stretnutie v príjemnom prostredí a pred peknou diváckou kulisou. Želáme im veľa športových úspechov,“ píše sa na stránkach klubu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)