Protest pokračuje: Čo prekáža obyvateľom Nitry?

Po Parkovom nábreží sa pojazdný sumár problémov objavil aj v centre Nitry. Tentokrát neupozorňuje na starosti jednej lokality, zameraný je na celé mesto.

Vianočný pozdrav, ktorý zrejme adresáta nepoteší. V stredu večer sa pred nitrianskym mestským úradom objavila dodávka, no nie hocijaká. Kontroverzná pojazdná reklama opäť svojským spôsobom poukazuje na problémy obyvateľov mesta pod Zoborom.

Nedotiahnutá parkovacia politika, zadĺžené mesto, rozbité cesty a chodníky, neatraktívna pešia zóna aj zvýšenie smetného.

Autori námietok presne vedia, čo im prekáža a neboja sa to povedať verejne. Primátor mesta Marek Hattas pritom už raz na podobný „pozdrav“ reagoval. Prvýkrát sa dodávka s výpisom problémov objavila začiatkom decembra na Parkovom nábreží. Vtedy boli predmetom kritiky dlhoročné kauzy týkajúce sa centrálnej mestskej zóny. „Chápem jeho frustráciu, niektoré témy rieši už od roku 2016. Časť z nich sme si vysvetlili a dohodli si osobné stretnutie,“ povedal vo svojej online reakcii na adresu autora nelichotivej reklamy primátor Hattas. Všetko však nasvedčuje tomu, že spomínané stretnutie nedopadlo práve najlepšie.

Problémová parkovacia politika?

Parkovanie a upchaté cesty sa stávajú čoraz väčším problémom všetkých miest. Súčasné vedenie Nitry sa rozhodlo s týmto problémom bojovať novou parkovacou politikou. Tá vstúpila do platnosti v januári tohto roka, obyvatelia však zatiaľ výraznú zmenu k lepšiemu nezaznamenali, miesto toho frustrácia z eskalujúceho problému narastá.

Zadĺžené mesto = oprava ciest, chodníkov a obnova pešej zóny

Deväť miliónový úver, ktorý je súčasnému vedeniu vytýkaný, má podľa Hattasa slúžiť na investície, ktoré obyvatelia mesta už roky žiadajú a očakávajú. Poslanci ho odsúhlasili na novembrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Veľké plány však vyvolali ostrú diskusiu v mestskom parlamente aj na verejnosti.

Kto môže za zvyšovanie poplatkov za komunálny odpad?

Ďalšie nepopulárne rozhodnutie, ďalšia z kontroverzných tém. Od budúceho roka poplatky za likvidáciu komunálneho odpadu porastú približne o sedem eur na osobu za rok. Podľa primátora aj riaditeľa NKS ide o nevyhnutný krok. Mnohí obyvatelia by však takýto „darček“ najradšej vrátili. Prečo dochádza k zvyšovaniu poplatkov za smeti a čo môžu Nitrania v oblasti odpadového hospodárstva v budúcom roku čakať si môžete prečítať v článku nižšie.

Pojazdný vianočný pozdrav (ne)spokojných obyvateľov a zamestnancov mesta nepriamo skritizoval aj Radničné noviny.

Protest autori označili za „pravé Radničné noviny, mesačník pre ľudí, ktorí sa nenechajú klamať“. Mestské periodikum vyvolávalo rôzne reakcie prakticky už od svojho vzniku, protestujúci však na ohlasy k svojej alternatíve tiež nemuseli dlho čakať. Reakcie pribúdali už krátko po zverejnení fotografie odstavenej dodávky na facebookvej stránke Nitrianskeho hlásnika. Či svoje stanovisko opäť poskytne aj primátor Nitry Marek Hattas, je zatiaľ otázne.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password