Promenada Living Park prechádza do 2. fázy

Po prípravnej fáze začínajú realizačné práce na projektovej dostavbe.

Investor oznámil, že na viac ako 26-tisíc metroch štvorcových obchodnej plochy vznikne približne 120 prevádzok. Súčasťou budú aj nové atraktívne koncepty, ktoré sa v Nitre predstavia po prvýkrát. Prvé názvy prevádzok oznámia na jeseň.

Okrem predajných priestorov sa tu bude nachádzať aj rezidenčná časť s 89 bytmi, promenáda s gastroprevádzkami, zelené oddychové zóny a cyklotrasa.

Práce boli na chvíľu prerušené kvôli problémovému prístupu stavebných mechanizmov k stavenisku. Popri stavbe vedie aj jednosmerná cesta na Zobor, ktorá by mala byť v dohľadnej dobe pre verejnosť uzavretá. Prístupná bude len pre vozidlá smerujúce na stavbu. Pre verejnosť bude slúžiť rozšírená komunikácia.

Cieľom projektu Promenada Living Park je vrátiť mestský život k rieke. Otvorenie obchodno-bytových priestorov je plánované na rok 2021.

Promenáda, zdroj: Promenada Living Park

O ďalších postupoch a pokračovaní stavby vás budeme informovať.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password