Projekt Nitra 2026 vyhlasuje súťaž pre žiakov a študentov

Mesto Nitra sa rozhodlo podporiť Európsky týždeň mládeže súťažou pre žiakov a študentov. Ich výtvory budú umiestnené na reklamných plochách v meste.

foto ilustračná (pixabay.com)

Úlohou Európskeho týždňa mládeže je upozorniť diskusiami na témy, ktoré sú pre mladých ľudí dôležité a tiež prezentovať príležitosti, ktoré Európska únia mladým ponúka. K aktuálnemu ročníku s heslom „Budúcnosť máme vo svojich rukách“ sa pripája aj Nitra.

„Projekt Nitra 2026 – Kandidát na Európske hlavné mesto kultúry a Mesto Nitra vyhlasujú súťaž pre žiakov základných a stredných škôl v meste Nitre v školskom roku 2020/2021 s názvom Nitra budúcnosti,“ uvádza nitrianska radnica.

Témou súťaže je predstava, ako by Nitra mala a nemala vyzerať v budúcnosti. Nitrianska mládež sa môže zapojiť do 30. júna 2021 zaslaním kresby, grafiky, komiksu, príbehu alebo básne. Tí najšikovnejší môžu vyhrať ceny a ich výtvory budú umiestnené na reklamných plochách – citylightoch v centre mesta. „Svoje výtvarné či literárne dielo môžete posielať na mail nitrabuducnosti@nitra2026.eu, prípadne ho zverejniť na Facebooku či Instagrame s hashtagmi #nitrabuducnosti a #nitra2026,“ informuje Lenka Mareková z mestského úradu. Víťazov vyhlásia do 15 dní po ukončení súťaže. Kampaň organizujú národné agentúry pre Erasmus+, Európsky zbor solidarity a sieť Eurodesk.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password