Program na víkend sa bude niesť v znamení online prenosov

Momentálna pandemická situácia nedovoľuje, aby sme si naplno užili kultúrne podujatia. Umelci a samosprávy však hľadajú alternatívy, ktorými by aspoň čiastočne naplnili očakávania.

Adaptácia francúzskej rozprávky prináša možnosť nahliadnuť do tajomnej krajiny, v ktorej si najkrajšie slová môžu dovoliť len najbohatší. Tu sa odohráva príbeh, v ktorom sa nám predstavuje trojica hlavných hrdinov – Phileas, Oscar a krásna Cybele. Na pozadí ich detských hier a problémov sa zjavuje svet, o ktorom vedia len málo, a tým je svet dospelých. Ten sa ich snaží pohltiť svojimi pravidlami a chudobný Phileas sa musí vysporiadať s nedostatkom slov.


Krehký príbeh o láske a priateľstve zobrazuje krásny detský svet. Prekonáva hranice spoločnosti a privádza nás k úvahe, aký vplyv majú slová a akú silu majú v porovnaní s nimi skutočné city.

Online predstavenie sa odohrá 18. decembra o 17:00 a vstupné je 4 €.

Zdroj: sdn.sk

Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre ponúka divákom rozprávku Dlhý, Široký a Bystrozraký, ktorej autorkou je Věra Provazníková, o preklad sa postaral Ján Uličiansky, réžiu a hudbu mal na starosti Kamil Žiška. Troch hlavných predstaviteľov si zahrali Rudo Kratochvíl v roli Bystrozrakého, Ivan Gontko bol Široký a Roman Valkovič Dlhý.

Predstavenie sa uskutoční v online priestore 19. decembra od 10:00 do 11:00 a vstup je spoplatnený sumou 4 eurá.

Rozprávka je o troch nerozlučných kamarátoch, ktorí pomôžu princovi na ceste za krásnou pannou. Chlapci s neobyčajnými schopnosťami budú podstupovať zábavnú cestu čarovným svetom, kde je všetko inak, ako sa môže zdať. „Táto hra, inšpirovaná klasickým príbehom Karla Erbena, ďalej prináša dobrodružstvo, odvahu a najmä poznanie, že spoločný úspech je možné dosiahnuť vďaka jedinečnosti každého z nás,“ píše sa o hre na stránke divadla.

Zdroj: sdn.sk

Ak si chcete užiť vianočnú atmosféru, ktorá je však poznačená aktuálnou situáciou, môžete si pozrieť program, ktorý ponúka mesto Levice. Prostredníctvom webovej stránky MsKS, facebooku, instagramu a v niektoré dni i cez Levickú televíziu, sa budú vysielať zaujímavé reportáže o ľuďoch – umelcoch, ktorí sú výnimoční a zaujímaví.

Program je možné sledovať každý deň od 17:00.

Televízia Nitrička

Forgot Password