Problém s parkovaním v meste vyriešený (?)

Nitra eviduje vysoký počet obyvateľov, ktorí využívajú automobilovú dopravu na nízke vzdialenosti. Nedostatok parkovacích miest sa mesto rozhodlo riešiť.

A to plánovanou výstavbou záchytných parkovísk v priľahlých lokalitách. Parkoviská, ktoré budú mimo mesta, majú pribudnúť do 4 okolitých častí.

„Sú to 2 zjazdy z R1. Konkrétne R1 – Východ a R1 – Juh. Pribudnúť by mali aj parkoviská pri autobusovej a vlakovej stanici. Posledným záchytným parkoviskom je parkovisko pri Metre na Hlohoveckej ulici,“ vysvetľuje hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Záchytné parkoviská by mali byť podľa hovorcu zadarmo alebo za výhodnú cenu. Sumu potrebnú na ich vybudovanie vedenie zatiaľ nevie.

„Potrebujeme, aby ľudia, ktorí žijú v satelitoch a prichádzajú do Nitry za prácou, nezahlcovali centrum mesta,“ odpovedá Tomáš Holúbek.

Mesto má k dispozícií aj projekty pre parkovacie domy. No po plánovanej zmene parkovacej politiky (viac sa dočítate tu) by mala nitrianska dopravná situácia nabrať iný smer. Primátor mesta z tohto dôvodu reaguje na výstavbu parkovacích domov rezervovane.

Parkovací dom
Zdroj: Pixabay

„V mestách, kde zaviedli inú parkovaciu politiku, majú opačný trend – hlásia, že majú nadbytok parkovacích miest. Treba myslieť dopredu, aby sme si v Nitre nepostavili prebytok garážových domov, ktoré nebudeme po niekoľkých rokoch využívať, pretože veľká časť obyvateľov zmení svoje návyky,“ vysvetľuje primátor mesta Nitry Marek Hattas.   

Ďalšie informácie na túto tému ponúka reportáž TV Nitričky tu.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password