Prísť domov nemusí byť samozrejmosť

Pomôcť rodinám obetí nehody autobusu a povodne môžete aj vy.

ĽudiaĽuďom.sk je prvý online systém darcovstva na Slovensku. Jeho základom je rovnomenný internetový portál s prehľadnou databázou výziev – žiadostí o finančnú pomoc pre fyzické, či právnické osoby, s verejnoprospešným zámerom. O tom, ktoré výzvy budú uverejnené a podporené, rozhodujú samotní darcovia, ktorí svoje príspevky posielajú adresne vždy konkrétnemu príjemcovi. Celý proces darcovstva je pod kontrolou verejnosti. Každý presne vidí počet darov, mieru naplnenosti výzvy.

Udalosti posledných dní (13. 11. 2019), kedy pri tragickej dopravnej nehode pri Nitre zahynulo 12 ľudí a rozvodnená rieka v Revúcej strhla tri ženy zachraňujúce zvieratá z útulku, sa pričinili o to, že bola vyhlásená verejná zbierka na podporu pozostalých rodín.

Nečakaná tragická udalosť môže mnohých ľudí dostať do existenčných problémov. Preto ĽudiaĽuďom.sk vyhlásilo zbierku pod názvom Prísť domov nemusí byť samozrejmosť.

Vyhlásenou finančnou zbierkou chcú preto pozostalým rodinám zmierniť stratu blízkej osoby a podporiť rodiny obetí, aby sa im aspoň o niečo ľahšie vracalo do života. Finančne podporené môžu byť napríklad náklady na poslednú rozlúčku. Všetky získané finančné prostriedky budú smerované na transparentný účet a následne budú rovnakým dielom prerozdelené jednotlivým rodinám. Vyhlasovatelia výzvy veria, že ochota pomôcť a vzájomná solidarita sa prejavia aj teraz.

Výzva trvá od 14. novembra do 16. decembra 2019. Počas včerajšieho dňa prispeli finančnými darmi stovky Slovákov. Suma, ktorá sa plánuje vyzbierať predstavuje 75 000 eur, aktuálne je vyzbieraných viac ako 35 000 eur.

Tieto udalosti asi najviac navždy poznačia všetkých tých, ktorí sa budú musieť vyrovnávať so stratou milovaných detí, vnúčat, súrodencov, rodičov a starých rodičov. 

Zoznam darcov


Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password