Pripravujú takmer 200 kostýmov: V najnovšom muzikáli DAB sa bude na čo pozerať!

Na kostýmy pôjde viac ako kilometer látok.

Prípravy na muzikál Jozef a jeho zázračný plášť, ktorý bude mať v nitrianskom Divadle Andreja Bagara premiéru v septembri, pokračujú. Predstavenie má byť veľkolepou inscenáciou, čo dokazuje aj počet kostýmov, ktoré sa v súčasnosti realizujú v krajčírskych dielňach.

Keďže dej sa odohráva v biblických časoch i v súčasnosti, diváci uvidia súčasné odevy aj oblečenie starých Izraelitov, či rúcha faraóna a jeho služobníkov.

„Kostýmov bude naozaj veľa. Máme tam spevácku company, tanečnú company, máme tam niekoľkých sólistov a čo je raritné, máme na scéne 12 detí, ktoré musia perfektne hrať a spievať a k tomu máme ešte viacero alternácií. Takže je to taká full partia, kde je tých postáv asi 50, ale každá z nich ide aj do inej postavy, striedajú sa, takže sa z Izraelitov stávajú Putifárovi úradníci, potom prídu zasa ako tanečníci a zasa vrátia do iných postáv,“ vysvetlila kostýmová výtvarníčka Ľudmila Várossová, ktorá kostýmy pre muzikál navrhla.

Metráž látok už teraz presiahla jeden kilometer. Zháňať materiál v čase pandémie nebolo vôbec jednoduché.

Kostýmová výtvarníčka hovorí, že počas 40-ročnej praxe sa jej prvýkrát stalo, že musela materiály zháňať od dodávateľov doslova po celej Európe, napríklad v Anglicku, Taliansku, Turecku, Nemecku, Česku. Napokon však všetko potrebné prišlo. „Sme na začiatku a dúfam, že sme sa pri výbere nezmýlili,“ dodáva Ľudmila Várossová.

Návrhy kostýmov schválili aj v Londýne.

Muzikál Jozef a jeho zázračný plášť divadlo uvedie na základe licencie od londýnskej spoločnosti The Really Useful Group Ltd., ktorá schvaľuje aj výpravu inscenácie. Návrhy kostýmov prijala bez výhrad a dokonca s pochvalou. Londýnska spoločnosť ocenila, že sa tímu podarilo priniesť do videnia diela nový prvok, a to v podobe maliarskeho akcentu Jozefovho zázračného plášťa.

foto: DAB

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password