Pripravovanú výstavu Dni nábytku museli zrušiť

Organizátori však veria, že v marci 2022 budú podmienky na usporiadanie hromadných podujatí ustálenejšie a uskutoční sa 30. ročník veľtrhu Nábytok a Bývanie.

Od 8. do 12. septembra 2021 sa mala konať výstava Dni nábytku. Štátny podnik Agrokomplex Národné výstavisko v Nitre však po dohode s vystavovateľmi dospel k rozhodnutiu zrušiť ju.

„Výstavu Dni nábytku sme chceli priniesť všetkým návštevníkom, bez ohľadu na ich preferencie týkajúce sa očkovania. Pre výstavy v interiéri sú nastavené limity v zóne „monitoring“, v ktorej sa Nitra momentálne nachádza, na 500 účastníkov na podujatí,“ uvedené je na stránke Agrokomplexu.

Do tohto počtu však nie sú zarátaní len tí, ktorí sa na výstavu prídu pozrieť, ale aj tí, ktorí vystavujú, no a to má značný vplyv na počet návštevníkov, ktorí by sa na výstavu Dni nábytku dostali. Ak by však situácia nebola ideálna a trochu sa zhoršila, počet ľudí, ktorí by sa udalosti mohli zúčastniť, by bol podstatne menší. V interiéri by mohlo byť 50 ľudí.

„Jednou z prekážok je aj samotná dostupnosť vystavovaných produktov, nakoľko je v súčasnosti v nábytkárskej oblasti veľkým problémom aj chýbajúci vstupný materiál, nedostatok hotových produktov na sklade a s tým súvisiace dlhé dodacie lehoty,“ píše sa ďalej v odôvodnení.

Štátny podnik Agrokomplex Národné výstavisko verí, že v marci 2022 budú podmienky na usporiadanie takéhoto typu podujatia vhodnejšie a konať sa tak bude môcť 30. ročník veľtrhu Nábytok a Bývanie.

Nebude chýbať pestrý sprievodný program a aktuálne trendy v nábytkárskej sfére. Už teraz sa môžete tešiť aj na prednášky pre odbornú verejnosť i súťaže pre návštevníkov.

foto: Agrokomplex Dni nábytku

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password