Prípady mestskej polície: Zatúlané včely, nepozorná vodička aj napadnutá žena

Každý týždeň zaznamenávame priestupky voči zákonom, inak tomu nebolo ani tentoraz.

V pondelok v popoludňajších hodinách spozorovala hliadka mestskej polície (MP) na Štefánikovej ulici muža podopierajúceho staršiu ženu. Prítomnosť alkoholu však nebola dôvodom nevládnosti 85-ročnej pani. „Pri kontrole situácie mestským policajtom pani uviedla, že jej prišlo pri vystupovaní z autobusa nevoľno, spadla na chodník a udrela sa,“ vysvetľuje MP. Následkom pádu ju bolela noha v bedrovej časti, preto jej mestskí policajti privolali lekársku pomoc.

Pixabay

V utorok sa zas pátralo po inej 85-ročnej žene, ktorá sa stratila svojmu synovi na Kmeťkovej ulici. Muž policajtom vysvetlil, že jeho matka trpí Alzheimerovou chorobou. „V dôsledkom tejto choroby býva dezorientovaná v priestore, čo sa prejavuje aj tým, že zablúdi a nevie trafiť domov. Uviedol, že matka mu odišla z motorového vozidla počas krátkej doby, čo bol na nákup v obchode,“ informuje MP. Hliadka posunula jej opis ostatným kolegom, ktorí rozbehli pátranie. Pani sa našťastie našla ako bezcieľne blúdi v okolí svojho bydliska na Nábreží mládeže.

Nie také veľké šťastie mala aj žena, ktorá v nočných utorkových hodinách kričala o pomoc na Hviezdnej ulici. Mestskí policajti sa urýchlene presunuli na miesto, kde na detskom ihrisku zaistili tridsaťdva ročnú ženu z Nitry, ktorá uviedla „že ju napadol jej o dva roky mladší manžel, ktorý sa už na mieste nenachádzal,“ upresňuje MP. Na miesto bola privolaná aj hliadka policajného zboru, keďže napadnutá žena chcela na svojho manžela podať trestné oznámenie.

Pixabay

Do príchodu PZ pri nej príslušníci poriadkovej služby zostali, mali totiž obavy, že by sa agresor rozhodol vrátiť.

Na ďalší deň skomplikovali situáciu uletené včely, ktoré sa rozhodli usadiť na dopravnej značke na Sládkovičovej ulici pri Poštovej banke. „Vyslaní mestskí policajti na označenom mieste našli včelí roj usadený na dopravnej značke na frekventovanom úseku, preto na miesto privolali odborníka – včelára, ktorý celý roj odchytil a odniesol,“ odkazuje MP.

Zdroj: MP Nitra

V ten istý deň uleteli včely, teda aspoň obrazne povedané, vodičke osobného auta. Tá nastúpila do svojho vozidla a odišla aj spolu s papučou. Ďaleko ale nezašla. „Vodička z obce Malé Zálužie si po príchode k svojmu zaparkovanému vozidlu nevšimla, že na kolese má blokovacie zariadenie,“ prezrádza MP. Žena si podľa vyjadrenia polície nevšimla ani upozornenie o priestupku, ktoré jej mestskí policajti nalepili na okno vodiča. Vodička si tak spôsobila poškodenie prednej časti vozidla, nárazníka a blatníka. „Po doriešení dopravného priestupku v blokovom konaní vodičke mestskí policajti poskytli pomoc pri dohustení správneho tlaku prednej pneumatiky na jej vozidle,“ dodáva MP.

Zdroj: MP Nitra

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password