Prípady mestskej polície: Zabránili mu vyskočiť z okna

Policajné prípady z uplynulého týždňa zaznamenali vyčíňanie mladistvých.

V utorok zamierila hliadka mestskej polície do skateparku na Popradskej ulici, kde sa nachádzala skupina detí fajčiacich cigarety. „Chlapci boli bez použitia donucovacích prostriedkov predvedení na útvar mestskej polície za účelom zistenia totožnosti a spísania zápisnice o podaní vysvetlenia,“ uvádza Mestská polícia (MP). Šestnásťročný chlapec z Nitry spolu s päťnásťročným chlapcom z obce Lúčnica nad Žitavou boli doriešení uložením blokovej pokuty. Po všetkých troch si postupne prišli privolaní zákonní zástupcovia.

Pixabay

Vo večerných hodinách toho istého dňa bola na ulici Na Vŕšku spozorovaná skupina mládeže, ktorá konzumuje alkoholické nápoje. „Hliadka u nich na mieste vykonala dychovú skúšku, ktorá u jednej osoby, pätnásťročného dievčaťa z Nového Mesta nad Váhom, určila v dychu objemové percento alkoholu, približne 2,2 promile,“ píše MP. Na policajnej stanici si ju vyzdvihla jej matka, ktorá musela kvôli svojej dcére cestovať do Nitry cca 2 hodiny. Dcéra uviedla, že si nespomína na to, kto jej alkohol podal, v Nitre sa nachádzala kvôli návšteve kamarátky. Oslava sa však zrejme nepodarila podľa predstáv.

Maloletú osobu čaká v tomto prípade záznam.

„Jej správny delikt, ktorého sa dopustila porušením zákazu konzumácie alkoholu osobám mladším ako 18 rokov, mestskí policajti oznámili na príslušné sociálne oddelenie mestského úradu,“ odpovedá MP.

Pixabay

V piatok sa popíjanie mladých osôb skončilo násilím. Nešlo o prípad maloletej osoby, aktérom incidentu bol 22-ročný mladík, ktorý napadol svoju 55-ročnú matku. „Hliadka mestskej polície vo večerných hodinách na podnet občianky zasahovala v byte na Štiavnickej ulici na sídlisku Chrenová, v ktorom žili tri generácie,“ objasňuje MP. Po príchode na miesto spozorovali príslušníci poriadkovej služby dvoch mužov, ktorí opúšťali vchod z predmetnej adresy.

Po krátkom rozhovore priznali, že agresora poznajú a na jedného z nich zaútočil tiež – udrel ho skleným popolníkom do hlavy.

Obaja muži uviedli, že s podozrivým boli oslavovať vo vedľajšom vchode a keďže bol pod vplyvom alkoholu, odprevadili ho domov. Tam hneď po príchode fyzicky napadol svoju matku úderom do oblasti tváre, vulgárne jej nadával a vyhrážal sa jej ďalším ublížením na zdraví. Fyzicky napadol aj jedného z priateľov. Udrel ho skleným popolníkom do hlavy a spôsobil mu tržné zranenie,“ prezrádza MP.

Pixabay

Agresívne správanie ich kamaráta pokračovalo aj po príchode policajtov do bytu. Na miesto bola privolaná aj hliadka PZ SR. „Agresívny syn sa v afekte a eskalovaných emóciách rozbehol smerom k oknu a kričal, že vyskočí von. Hliadka mestskej polície mu v tomto konaní zabránila,“ dodáva MP. Prípad sa bude zrejme posudzovať ďalej ako trestný čin.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password