Prípady mestskej polície v Nitre

Požiar v mestskej časti Zobor, bitka na Borovej ulici, problémoví bezdomovci. Toto všetko a mnoho ďalšieho priniesol 15. týždeň.

Prednedávnom sme informovali o požiari, ktorý zaznamenali snáď všetci obyvatelia mesta Nitra – horieť mal podľa odhadov dom v oblasti Jaseňovej ulice. Ako sa však neskôr ukázalo, išlo len o dreviny. „Hliadka mestskej polície vo večerných hodinách preverila oznam o nahlásenom požiari. Po príchode na miesto mestskí policajti zistili, že išlo o požiar suchých drevín na pozemku rodinného domu, ktorý bol už hasený výjazdom HaZZ. Mestskí policajti poskytli hasičom súčinnosť pri bezpečnom ukončení zásahu a výjazde techniky na cestnú komunikáciu,“ oznamuje mestská polícia.

Nie tak šťastný príbeh sa odohral na Borovej ulici, ktorá je momentálne pod dohľadom polície. Hliadka pri kontrole povinného karanténneho nariadenia spozorovala skupinu cca 40 Rómov, ktorí sa zoskupovali na ulici. Nešlo však o žiadnu priateľskú návštevu.

„Išlo o zmiešanú skupinu mužov, žien a detí. Niektorí z nich držali v rukách palice alebo dosky a všetci hlasno kričali,“ uvádza mestská polícia NR kraja.

Príslušníci mestskej polície zalarmovali posily a ďalšie hliadky policajného zboru. Z dostupných informácií malo ísť o riešenie sporov medzi rómskymi rodinami. Kameňom úrazu mal byť neželaný milostný románik. „Spolu s príslušníkmi PZ mestskí policajti vykonali pohovor s vajdom komunity o dodržiavaní verejného poriadku a dodržiavaní karanténnych opatrení krízového štábu. V závere pohovoru prítomným príslušníkom mestskej polície a policajného zboru prisľúbil, že situáciu upokojí, nálady bude monitorovať a podobná situácia sa nebude opakovať,“ prezrádza mestská polícia v Nitre.

Poriadkový zbor zasahoval aj pri Benkovej ulici. „Hliadka mestskej polície vo večerných hodinách preverila oznam o nitrianskej bezdomovkyni, ktorá už dlhší čas sedí na lavičke,“ oznamuje mestská polícia. Malo ísť o 55-ročnú ženu bez domova. Hliadka zistila, že má respiračné problémy, kašeľ a dýchavičnosť. „Mestskí policajti žene privolali sanitku RZP, posádka ktorej si osobu prevzala a previezla na ošetrenie do Fakultnej nemocnici v Nitre,“ dodáva MP NR.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password