Prípady mestskej polície: Tvrdohlavý baran, podnapitý mladistvý a deň na dopravnom ihrisku

Nitrianskych mestských policajtov zamestnávali behom uplynulého týždňa najmä mladiství.

V pondelok zaznamenalo operačné pracovisko mestskej polície telefonát o voľne pobehujúcom baranovi na Murgašovej ulici. „Mestskí policajti barana postupne zatlačili k múru budovy, služobným vozidlom mu zahradili možný útek a privolali veterinára, ktorý barana za pomoci hliadky odchytil a prevzal,“ informuje Mestská polícia. Zviera počas svojej vychádzky po meste nikoho nezranilo.

V stredu sa namiesto tvrdohlavého zvieraťa objavil tvrdohlavý mladík, ktorý spoločne s partiou ľudí popíjal na Štefánikovej triede za hotelom Zobor. „Na otázku , či konzumoval alkoholické nápoje, mladistvý mestským policajtom uviedol, že požil približne pol litra borovičky,“ vysvetľuje MP. Mladík odmietol povedať, ako sa volá a kto mu alkohol podal. Keďže neudal svoju totožnosť, hliadka ho previezla na útvar mestskej polície, kde sa jeho identita zistila. Teenager pochádzal z Nových Zámkov. „Mladistvého podrobili dychovej skúške na prítomnosť alkoholu, prístroj ukázal vysokú hodnotu 2,6 promile alkoholu v krvi,“ prezrádza MP. Na miesto bol privolaný aj otec chlapca, ktorý si ho prevzal.

V piatok na sídlisku Klokočina – Murániho ulica riešili príslušníci poriadkovej služby založenie nelegálnej skládky odpadu pri smetných nádobách. „Počas objasňovania získali informáciu od svedka, ktorý videl motorové vozidlo i evidenčné číslo vozidla, ktorého vodič pri stojisku smetných nádob vyložil na verejnom priestranstve starú kuchynskú linku, staré dvere a iný odpad,“ upresňuje MP. Na objasnení prípadu a odstránení skládky mestská polícia pracuje.

V sobotu prišli na rad nielen povinnosti, ale aj zábava spojená so vzdelávaním. Mestská polícia sa zúčastnila v poradí VII. ročníka preventívneho podujatia na Detskom dopravnom ihrisku v Nitre s názvom „Bezpečne na prázdniny“. „Podujatie bolo zamerané na bezpečné užívanie cestnej premávky predovšetkým detskými účastníkmi a bolo prioritne orientované na prevenciu vzniku dopravných nehôd s účasťou detí,“ dodáva MP. Akcie sa zúčastnili aj príslušníci Policajného zboru SR, vojenskej polície, Hasičského a záchranného zboru SR, záchranári z Červeného kríža a dobrovoľní hasiči.

Zdroj foto: Mestská polícia Nitra

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password