Prípady mestskej polície: Stratený Macedónec, prepad banky aj dezorientovaný nevidiaci

V uplynulom týždni sa museli mestskí policajti obracať. Z každej strany bol zaznamenaný iný druh problému.

V stredu počas popoludňajších hodín prijal príslušník operačného pracoviska oznam o podnapitej mládeži, ktorá sa mala nachádzať v priestoroch mestského kúpaliska. „Vyslané hliadky mestskej polície predviedli na útvar dve maloleté a štyri mladistvé osoby, ktoré boli podrobené kontrolnej dychovej skúške s pozitívnym výsledkom na prítomnosť alkoholu,“ uvádza Mestská polícia. Do budovy MsP na Cintorínskej ulici boli privolaní aj rodičia malých výtržníkov, ktorým hrozí bloková pokuta. Neskôr bol svedkami identifikovaný aj muž, ktorý na Škultétyho ulici predával mladistvým alkohol. Za jeho prečin mu bola udelená pokuta na mieste.

V ten istý deň, približne v rovnakom čase, zachytilo stredisko oznam o staršom dezorientovanom mužovi. Ten sa mal pohybovať v okolí kruhového objazdu na Bratislavskej ceste. Vyslaná hliadka našla staršieho muža zodpovedajúceho popisu pri obchodnom dome Tesco. „Bol to cudzinec bez dokladov, nevedel sa dohovoriť slovensky, rusky, poľsky ani nemecky, iba neustále opakoval slovo Macedónsko,“ informuje MsP. Na miesto bol privolaný jeho vnuk z Macedónska, ktorý má spoločne s celou rodinou legálny pobyt na našom území.

„Vnuk hliadke poďakoval a svojho starého otca si v poriadku prevzal do starostlivosti,“ vysvetľuje MsP.

V piatok mali zas hliadky plné ruky práce s výpomocou pri objasňovaní lúpežného prepadnutia banky v obchodnom dome Mlyny. „Na žiadosť policajného zboru boli vo večerných hodinách motohliadky mestskej polície vyslané na zaistenie a kontrolu širšieho okolia obchodného centra Mlyny, kde prišlo k lúpežnému prepadnutiu pobočky VÚB,“ prezrádza MsP. Hliadky obdržali popis unikajúceho páchateľa a kontrolovali priľahlé ulice. Zločin je momentálne v štádiu vyšetrovania.

Nasledujúci deň, v sobotu, zaznamenal zamestnanec mestskej polície telefonický oznam o dezorientovanom mužovi na Štúrovej ulici. „Vyslaná hliadka ulicu preverila a pri M-Gyme našla muža so zrakovým postihnutím, ktorý bol dezorientovaný v priestore a nevedel identifikovať jemu známe miesta,“ dodáva MsP. Muž nebol našťastie zranený a nepotreboval lekárske ošetrenie. Policajti ho odprevadili do obchodného domu Tesco, kam mal pôvodne namierené.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password