Prípady mestskej polície: Pád z dvoch metrov a možné domáce násilie

Uplynulý 30. týždeň aj napriek priaznivému počasiu a prázdninám zaznamenal prípady, kedy musela zasahovať polícia.

Začiatkom týždňa bola v popoludňajších hodinách hliadka poriadkovej služby privolaná na Hollého ulicu. V byte mala prebiehať hádka aj možný fyzický útok na maloletého len 10-ročného chlapca. „Po príchode mestskí policajti vykonali pohovor s oznamovateľkou a dvomi svedkyňami, všetky tri svorne uviedli, že sa nejedná o prvú podobne hlasnú hádku,“ uvádza Mestská polícia. Podľa výpovedí sa násilné správanie 30-ročného otca opakovalo. Podozrenie preto padlo na domáce násilie.

„Otec príslušníkom tvrdil, že jeho dieťa má syndróm ADHD a navštevuje aj psychológa,“ vysvetľuje MsP.

Pixabay

Mestskí policajti však pre dôvodné podozrenie z naplnenia skutkovej podstaty trestného činu, akým je týrania blízkej alebo zverenej osoby, privolali na miesto hliadku policajného zboru, ktorá si vec prevzala na ďalšie objasňovanie.

V stredu vo večerných hodinách behom rutinnej kontroly sídliska Klokočina oslovila hliadku pani, ktorá sa so svojimi deťmi hrala na detskom ihrisku Na Hôrke. „Hliadku informovala o ležiacom dieťati, ktoré spadlo na gumené podložie z preliezky z výšky približne dva metre a zostalo ležať na zemi,“ informuje MsP. Hliadka po príchode na miesto našla na zemi maloleté dievča, ktoré práve vstávalo. Jedenásťročné dievča uviedlo, že ju nič nebolí a chce len ísť domov.

„Dieťa bývalo na neďalekej Považskej ulici, príslušníci ho preto odprevadili až k dverám bytu a odovzdali matke,“ prezrádza MsP. Tá bola upozornená na to, aby svoju dcéru pozorovala. Na druhý deň sa hliadka rozhodla skontrolovať zdravotný stav maloletej. „Dieťa uvádzalo, že malo bolesti hlavy, závraty, ktoré ešte predtým nemalo, tiež bolesti brucha a nutkanie na zvracanie. Matka sa údajne nevedela rozhodnúť či ísť na pohotovosť alebo nie,“ dodáva MsP.

Keďže sa dievčatku priťažilo, na miesto bola privolaná posádka RZP a dievča si prevzala do svojej starostlivosti.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password