Prípady Mestskej polície: Ohrozovanie zbraňou, vyhodená vozičkárka, domáce násilie a zúfalí rodičia

Uplynulý týždeň priniesol aj tieto smutné udalosti.

Vo štvrtok bola hliadka mestskej polície privolaná k bezdomovkyni na invalidnom vozíčku, ktorá sa nachádzala na území Hideparku. Bez strechy nad hlavou bola len niekoľko dní po tom, čo ju vyhodil jej vlastný syn z bytu na Spojovacej ulici. Jej potomok ju navyše odstrihol od peňazí, keďže dôchodok chodí na bankový účet, ktorým syn disponuje. Zhabal jej aj mobilný telefón, aby sa podľa jej slov nemohla nikam dovolať. „Pani nepatrí medzi typických bezdomovcov, nie je asociál, nepožíva alkohol a na ulicu sa dostala nečakane a nie svojím zavinením,“ vysvetľuje Mestská polícia. Invalidnú bezdomovkyňu nakoniec umiestnili do azylového domu.

V piatok o polnoci mestskí policajti pri rutinnej prehliadke na Podzámskej ulici pred miestnym podnikom spozorovali skupinku ľudí, ktorá obklopovala dvoch mužov. Jeden ležal na zemi, druhý na ňom kľačal a zabraňoval mu vstať.

„V ich tesnej blízkosti sa na zemi nachádzala pohodená krátka guľová zbraň,“ informuje Mestská polícia.

Ňou sa mal vyhrážať 37-ročný Nitran 22-ročnému mužovi, taktiež z Nitry. „Obtiahnutím záveru pištole zasunul náboj do nábojovej komory a namieril ňou na hlavu ohrozenej osoby so slovami: Zastrelím ťa! Po tejto hrozbe ho priatelia poškodeného spacifikovali,“ informuje MP. Zasahujúci mestskí policajti zaistili miesto činu a prípad odovzdali prichádzajúcim privolaným hliadkam policajného zboru. Podozrivý sa obhajoval tým, že sa jedná len o plynovú zbraň, ktorá bola vernou replikou strelnej zbrane.

Pixabay

V nedeľu zas v nočných hodinách preverovala hliadka oznam z Jeleneckej ulice, kde bolo nahlásené domáce násilie v susednom byte. Po tom, ako sa sused rozhodol situáciu upokojiť, sa mu majiteľ bytu vyhrážal zbraňou. „Hliadka mestskej polície po príchode príslušníkov policajného zboru vykonávala asistenciu pri riešení, neskôr si celú vec kompletne prevzala hliadka PZ SR,“ prezrádza MP.

Pixabay

V popoludňajších hodinách toho istého dňa sa hliadka vybrala na Potravinársku ulicu. Dôvodom bol volajúci 37-ročný muž, ktorý tvrdil, že ho jeho rodičia držia doma násilím. „Šesťdesiatročná matka spolu s o päť rokov starším manželom hliadke vysvetlili, že syna, napriek tomu, že je dospelý a má plnú spôsobilosť na právne úkony, nechcú pustiť von, pretože je aktívny alkoholik,“ vysvetľuje MP. Okrem požívania alkoholu častokrát zaútočil aj na vlastných rodičov, ktorí si s nim už nedokážu poradiť. Na miesto bola privolaná aj hliadka policajného zboru, ktorá prípad prebrala.

„Syn bol neskôr predvedený na obvodné oddelenie PZ SR na vypočutie,“ dodáva MP.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password