Prípady mestskej polície: Na Klokočine sa strieľalo, na Chrenovej prešiel druh svoju partnerku

Minulý týždeň priniesol množstvo protiprávnych a nebezpečných udalostí.

Príslušníci Mestskej polície boli privolaní na Farskú ulicu, kde oznamovateľ tvrdil, že ho fyzicky napadol devätnásťročný muž z obce Výčapy-Opatovce. Len 17-ročný poškodený z obce Žirany nadiktoval aj údaje 3 svedkov, ktorí mali útok vidieť. „Hliadka policajného zboru si prípad prevzala, ako podozrenie z trestného činu a mestských policajtov požiadala o súčinnosť pri prevoze zraneného poškodeného do nitrianskej nemocnice, pretože sa sťažoval na bolesť hlavy, ktorá sa začala prejavovať po fyzickom napadnutí,“ vysvetľuje mestská polícia.

V neskorších večerných hodinách toho istého dňa preverovali mestskí policajti oznam o nehybne ležiacej osobe na Tríbečskej ulici, mestská časť Chrenová. 29-ročný muž z Nitry ležiaci na zemi mal pri sebe barle. Okoloidúcim ďakoval za ich záujem, no vysvetľoval, že nepotrebuje lekársku pomoc. Po príchode hliadky nakoniec vysvitlo, že muž spadol pod vplyvom alkoholu. „Mestskí policajti muža zodvihli a vzhľadom na jeho stav a blízkosť jeho trvalého bydliska ho odprevadili až domov, kde ho odovzdali rodičom,“ uvádza MP.

Keďže príslušníci poriadkového zboru často prichádzájú do styku s podguráženými občanmi, jeden by si myslel, že takmer každý ležiaci človek na zemi to proste len prehnal s alkoholom. Opak je však pravdou. Len o niečo neskôr, toho istého dňa, nahlásili hliadke mestskej polície ležiaceho muža. Ten sa mal nachádzať pred magistrátom mesta Nitry na ulici Štefánikova trieda. 75-ročný Nitran však nebol pod vplyvom alkoholu, mal epileptický záchvat, ktorý môže byť život ohrozujúci. „Počas poskytovania pomoci mestskí policajti na miesto privolali mužovi sanitku rýchlej zdravotnej pomoci a do ich príchodu sa snažili robiť opatrenia, aby si muž počas oscilujúcich záchvatov a kŕčov neublížil,“ informuje MP.

Cez víkend zažili obyvatelia mestskej časti Klokočina poriadny šok – streľbu. „Príslušník operačného pracoviska mestskej polície prijal telefonický oznam od občana z Murániho ulice, kde sa mali nachádzať hádajúce sa osoby zavalitej postavy a jedna z osôb má údajne pri sebe strelnú zbraň,“ píše MP. Vysvitlo, že išlo o konflikt medzi 3 mužmi, ktorí sa hádali pre bližšie nešpecifikovanú vec.

Slovná potýčka vyostrila do fyzického napadnutia, potom jeden z nich dvakrát vystrelil, našťastie nikoho nezranil.

Konflikt vznikol medzi dvomi bratmi a jedným občanom. Na miesto sa dostavila aj hliadka PZ SR, ktorá strelca vypátrala na blízkej Tokajskej ulici, kde bol hneď obmedzený na osobnej slobode,“ oznamuje MP.

Koncom minulého týždňa vo večerných hodinách zavolal na operačné pracovisko občan zo Štiavnickej ulice na sídlisku Chrenová. Tvrdil, že tam neznámy muž kope ženu a údajne jej prešiel autom po ruke. „Hliadka mestskej polície na mieste objasňovaním zistila, že ide o druha poškodenej tridsaťročnej ženy z obce Plavé Vozokany, ktorý sa už na mieste nenachádzal,“ prezrádza MP. Žena priznala, že ju muž fyzicky napadol a prešiel jej vlastným autom po ruke, keď ležala na zemi. Na miesto bola privolaná sanitka, ktorá previezla obeť do nemocnice. „Poškodená žena mestským policajtom uviedla, že chce podať trestné oznámenie na agresora, preto jej na miesto privolali aj príslušníkov policajného zboru, ktorí si po príchode celú vec prevzali,“ dodáva MP.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password