Prípady mestskej polície: Kyberšikana a konflikty medzi mladistvými

Prešiel ďalší letný týždeň. Koncentrácia maloletých osôb v meste sa vzhľadom na prebiehajúce letné prázdniny dala predpokladať, no ich vyčíňanie prekvapilo aj príslušníkov mestskej poriadkovej služby.

Hliadka musela zasahovať na základe podnetu matky maloletého chlapca, ktorý sa zaplietol do kyberšikany. „Na žiadosť matky jedenásťročného chlapca z Nitry vyriešili konflikt, ktorý pozostával z nadávok, urážok alebo vyhrážok buď slovnou formou, alebo prostredníctvom telefónu či sociálnych sietí,“ informuje Mestská polícia Nitra. Po príchode na miesto boli obe neplnoleté deti poučené o možných dôsledkoch verbálnej i internetovej šikany. „Deti sa navzájom ospravedlnili a podali si ruky,“ prezrádza MP. Pred odchodom mestských policajtov bola na mieste poučená aj matka – oznamovateľka, ktorej boli podané informácie, ako podobnú situáciu riešiť nabudúce.

Vo večerných hodinách bola hliadka vyslaná k Divadlu Andreja Bagara, kde sa mala nachádzať skupinka mladých ľudí, ktorí sa zaplietli do bitky. „Príslušníci mestskej polície podozrivých zastavili pri fontáne na Svätoplukovom námestí a postupne začali zisťovať totožnosť prítomných a požadovali vysvetlenie k priestupku. Počas objasňovania boli dvaja z nich predvedení na útvar mestskej polície,“ prezrádza MP. U jedného z nich, 17-ročného chlapca z Nitry bolo dychovou skúškou nameraných 1,71 promile alkoholu v krvi. Ďalší, len 13-ročný chlapec bol riešený za priestupok proti občianskemu spolunažívaniu.

„K obom chlapcom mestskí policajti privolali ich zákonných zástupcov, aby si ich prevzali a previezli do miesta trvalého pobytu,“ uvádza MP.

Počas prepustenia oboch aktérov bitky sa strhla ďalšia, tentokrát sa jej zúčastnila matka mladšieho chlapca, ktorá napadla 17-ročného mladistvého. Úderom do tváre mu zrejme zlomila nos. Keďže zákonný zástupca nechcel podať na horlivú matku trestné oznámenie, bola jej udelená bloková pokuta.

V piatkových večerných hodinách sa hliadky presunuli na Mostnú ulicu, kde spozorovali konflikt medzi dvoma osobami. Jeden muž opakovane udieral iného, ležiaceho muža do tváre. „Mestskí policajti okamžite zamedzili ďalšiemu protiprávnemu konaniu a osoby od seba oddelili,“ odpovedá MP. Ležiaci mladík bol zranený v oblasti tváre, mal 19-rokov a pochádzal z obce Malé Chyndice. Na svojho útočníka sa rozhodol podať trestné oznámenie. „Mestskí policajti, preto na miesto privolali príslušníkov policajného zboru, ktorí si objasnenie incidentu i dvadsaťjeden ročného podozrivého muža z Nitry prevzali,“ dodáva MP.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password