Prípad vraždy vo Vrábľoch vyšetrujú. Na Borovej ulici sa zas takmer strieľalo

Včerajšia správa o úmrtí manželov v rodinnom dome na Kukučínovej ulici otriasla Slovenskom.

Polícia zatiaľ neposkytuje bližšie informácie, nakoľko prebieha vyšetrovanie a zverejňovanie podrobností by mohlo skomplikovať prácu kriminalistov. „Nešťastie sa stalo na Kukučínovej ulici vo Vrábľoch, kde boli včera popoludní v rodinnom dome nájdené dve telá nebohých manželov s bodnými ranami. Presná príčina ich smrti bude známa až po pitve. Vyšetrovateľ kriminálnej polície začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy. Bližšie informácie k prípadu prinesieme hneď, ako to procesná situácia dovolí,“ uvádza Polícia SR – Nitriansky kraj.

Pixabay

Krušné chvíle zažili aj mestskí policajti na Bórovej ulici, ktorí museli 27. apríla zabrániť bitke medzi vyše 30 členmi komunity. Spočiatku si príslušníci poriadkovej služby mysleli, že skupina chce zaútočiť na nich, ako sa ukázalo, dav s lopatami, tyčami, palicami a inými predmetmi smeroval do jedného z dvorov. „Mestskí policajti okamžite zareagovali a rázne ich viackrát vyzvali, aby upustili od zamýšľaného protiprávneho konania,“ uvádza mestská polícia. Na výzvy však nereagovalo viacero občanov. Tí sa podľa slov polície „dostali až k oploteniu nehnuteľnosti, kde začali cez bránu hádzať rôzne predmety, búchali tyčami a lopatami po bráne nehnuteľnosti, neustále hlasno kričali a vyhrážali sa rôznymi predmetmi v rukách.“

MPNK

Situácia bola natoľko vyhrotená, že hrozilo ohrozenie na živote napadnutej rodiny, útočiaceho davu a aj príslušníkov mestskej polície. „Mestskí policajti sa ocitli medzi dvomi znepriatelenými rodinami, ktoré nerešpektovali ich výzvy, preto jeden z príslušníkov pre nastolenie verejného poriadku vytiahol služobnú zbraň, obtiahnutím záveru zasunul náboj do nábojovej komory a na odvrátenie nebezpečenstva použil hrozbu zbraňou,“ informuje MP.

Situácia sa vyriešila natoľko, že podľa správ polície nemusel strážnik použiť varovný výstrel. Dav sa upokojil, no po odchode bezpečnostných zložiek sa situácia zopakovala. Na miesto bola preto povolaná ambasádorka pre komunitnú prácu, členovia miestnej občianskej poriadkovej služby a opätovne množstvo hliadok policajného zboru. Hádky a útoky sa nakoniec podarilo vyriešiť.

Ako sa ukázalo, za všetkým stál spor o majetok.

Hliadky zistili, že konflikt začal pre spor o pozemok medzi dvomi mužmi, ktorý postupne rýchlo eskaloval do hromadnej výtržnosti medzi oboma rodinami,“ dodáva mestská polícia.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password