Zoznam podujatí vo vašej blízkosti na najbližšie dni

Prinášame vám pár tipov, kde sa budete môcť zabaviť s vašimi priateľmi počas tohto víkendu a budúceho týždňa.

Bábsky jarmok

V piatok a sobotu môžete zavítať do obce Báb, kde sa bude konať Bábsky jarmok. Nebude chýbať diskotéka a do nôty vám zahrajú folklórne a hudobné skupiny, programom vás bude sprevádzať moderátorka Martina Valová. Pre návštevníkov je prichystaný bohatý program ako ukážky jazdeckej polície a remeselníctva, maľovanie portrétov či jazda traktorbusom.

Bátovský jarmok

Aj v obci Bátovce pri Leviciach to bude žiť v jarmočnom duchu. V sobotu 3. augusta od 8.00 hodiny je pre návštevníkov pripravený jarmok ľudových remesiel. Slávnostné otvorenie začne od 14.30 si budete môcť vypočuť Pečenickú dychovku a mužskú spevácku skupinu Bátovčan. Nasledovať bude Detský folklórny súbor Pečeničan a folklórny súbor Urpín. So svojim programom vystúpi skupina Zbojná a záver bude patriť hudobnej skupine Len tak. Pre návštevníkov je prichystaný bohatý program. Na jarmoku si budete môcť vychutnať vína v obecnej pivnici gazdovskského dvora, nebude chýbať gazdovský trh, kde si budete môcť kúpiť produkty od regionálnych chovateľov a pestovateľov. Máte možnosť navštíviť aj obecné múzeum a ľudovú pamätnú izbu, ktorá sa nachádza v Kúrii.

Kultúrne leto v Šali

Na nádvorí renesančného kaštieľa na vás o 19.00 hodine čakajú koncerty nadaných umelcov. 2. augusta si zahrá hudobná skupina Flowers, ktorá vznikla v septembri 2015.

Ďalší piatok (9. augusta) bude patriť hudobnej skupine Weekend a 16. augusta sa na vás teší aj skupina Kristína Debnárová Band.

Stanovačka na Margarétke

Mesto Topoľčany a letná terasa Margarétka vás pozývajú na 1. ročník Stanovačky na Margarétke. V piatok 9. augusta máte možnosť zažiť nezabudnuteľnú noc plnú zábavy, smiechu, oddychu v príjemnom prostredí Margarétky v Topoľčanoch a odnesiete si kopec zážitkov. Nezabudnite si zobrať stany, dobrú náladu a baterky, ktoré sa vám zídu pri hľadaní pokladu. Pre dospelých ale aj pre deti je prichystané letné kino, nočná opekačka, pohybové aktivity a stanové mestečko.

Latino night

Na Duchonke to bude opäť žiť. 3. augusta bude totiž miestom konania párty s názvom Latino night, o ktorú sa postará Dj Dandy a 17. augusta vystúpi DJ Milan Lieskovský & Dj Jordy Ray.

Súťaže vo varení gulášu

Ak máte chuť zasúťažiť si a máte radi guláš, prichystali sme pre vás zoznam miest, kde si môžete zmerať svoje kuchárske zručnosti:

Obec Hostie vás pozýva na 11. ročník súťaže vo varení guláša, ktoré sa uskutoční už túto sobotu na amfiteátri. O zábavu sa postará hudobná skupina ELIXÍR.

Mesto Zlaté Moravce vás pozýva na 4. ročník súťaže vo varení kotlíkového gulášu, kde bude súboj o pohár primátora mesta Zlaté Moravce. O hudbu sa postará skupina Márnosť šedivá.

10. augusta sa na sídlisku Klokočina uskutoční už 5. ročník Klokočinského guláš cupu. Miesto konania je na Mikovíniho ulici.

Divadlo na hojdačke: Na zemi dobre mi

V rámci podujatia Nitrianskeho kultúrneho leta sa 4. augusta uskutoční Divadlo na hojdačke: Na zemi dobre mi. Toto podujatie sa bude konať v Mestskom parku na Sihoti o 17. 00 hodine.

Lupiniarska paráda

Obec Chyzerovce vás pozýva na desiaty ročník folklórneho vystúpenia súborov a speváckych skupín pod názvom Lupiniarska paráda, ktorá sa uskutoční 10. augusta v areáli športu a kultúry v Chyzerovciach. O program sa postarajú speváčka a heligonkárka Vlasta Mudríková, mužská spevácka skupina „CHOTÁR“ Horná Súča, Folklórny súbor „Večernica“ z Trenčianskej Turnej, skupiny Lupienok, TRNKY, Street Lup a Chyzerovčanka z Chyzeroviec.

Noc v múzeu

Múzeum Nové Sady vás srdečne pozýva na Noc v múzeu, ktoré sa uskutoční 10. augusta. Program začína od 17:30. Pre návštevníkov sú prichystané tvorivé dielne s profesionálnym keramikárkami, pre najmenších je pripravené divadelné predstavenie Cililing – Soľ nad zlatom. Program ukončí divadelné predstavenie Drápačky.

Kandráčovci a Kollárovci

Kandráčovci a Kollárovci sa vydávajú na turné a zastavia sa aj v meste pod Zoborom. Koncert pod holým nebom si budú môcť návštevníci vychutnať dňa 11. augusta o 18.30.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password