Primátor na stretnutí s predajcami z mestskej tržnice

Marek Hattas sa aj spolu s viceprimátorom Danielom Balkom stretol s viacerými obchodníkmi na mestskej tržnici. Dôvodom bolo objasnenie zmien, ktoré mesto s tržnicou plánuje a uistenie predajcov, že ich mesto z tržnice nevyhadzuje.

Ešte koncom júna prišlo mesto s informáciou, že chce prerobiť a zrekonštruovať mestskú tržnicu. Rozšíria sa predajné priestory, odstráni sa parkovanie, zmodernizujú sa stánky, pribudnú kaviarne. Plán mesta je spraviť z tržnice moderné rušné námestie, kde by sa príležitostne konali aj kultúrne podujatia.

Za necelé dva mesiace, odkedy boli plány s tržnicou predstavené verejnosti, sa však na sociálnych sieťach rozšírili mylné informácie o tom, ako chce vedenie mesta z tržnice vyhnať tamojších predajcov a organizovať v jej priestoroch rôzne diskotéky. Mesto Nitra viackrát avizovalo, že takéto obavy sú úplne neopodstatnené a rozbehla dokonca kampaň vo forme letákov, ktoré všetky plány s tržnicou objasňujú.   

Primátor Marek Hattas a viceprimátor Daniel Balko sa dnes vydali osobne na tržnicu, vysvetliť si plánované zmeny priamo s tamojšími obchodníkmi.

„Našou ambíciou je, aby vnútorné priestory na prízemí slúžili pre predajcov produktov, ktoré potrebujú byť chladené. Horné poschodie by sme chceli ponechať práve na drobné služby, ako je to aj teraz. Ak sa nám podarí odstrániť autá a urobiť jednotný dizajn stánkov, vytvorí sa nám väčší priestor pre sezónny predaj. Ten by mohol v čase, kedy nebude využívaný pre sezónny predaj, slúžiť ako priestor pre malé pódium na nejaké koncerty, stretnutia alebo workshopy. Chceme tento priestor takto využiť aj na kultúrne podujatia,“ povedal Daniel Balko.

Mnoho predajcov má obavy z plánovaného odstránenia parkovacích miest priamo v priestoroch trhoviska. Podľa slov samotných obchodníkov je už teraz parkovacích miest v okolí veľmi málo. Parkovaniu nepomáha ani fakt, že chce vedenie mesta spraviť z Ulice 7. pešieho pluku, ktorá sa nachádza hneď vedľa tržnice, pešiu zónu.

 „Riešime aj problém s parkovaním, riešime to momentálne s dopravákmi. Dokým nenájdeme lepšiu alternatívu a nezabezpečíme náhradné parkovanie, tak súčasné parkovanie rušiť nebudeme,“ vyjadril sa Marek Hattas.

Zmena tržnice sa však neuskutoční zo dňa na deň. Je stále niekoľko problémov, ktoré zatiaľ nie sú vyriešené, či už ide o spomínané parkovanie alebo napríklad o problém so zásobovaním.

„Ideálne by bolo, keby tu bol zásobovací priestor, ktorý by fungoval počas celého dňa. Snažíme sa to vyriešiť, uvidíme ako to bude s krajským dopravným inšpektorátom,“ dodal Marek Hattas.

Viac sa dozviete v pripravovanej reportáži už dnes večer na TV Nitrička.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password