Primátor Hattas vyzýva župana Belicu a poslancov NSK k aktivite pri výstavbe ciest

Spomínané sú viaceré riešenia.

Presnejšie ide o zlú dopravnú situáciu na Zobore. Podľa Henricha Vargu, poradcu pre komunikáciu Mestského úradu v Nitre, mesto Nitra dlhodobo apeluje na vybudovanie novej cestnej komunikácie, preložky cesty 3. triedy medzi ulicami Jelenecká a Zlatomoravecká. Primátor Hattas v liste z 1. júna nitrianskeho župana Milana Belicu osobne žiadal o spustenie procesu, ktorý povedie k vybudovaniu spomínanej cesty. „V odpovedi podpísanej županom sa uvádza, že ,realizácia uvedeného zámeru v rámci Nitrianskeho samosprávneho kraja nie je plánovaná,‘ a že Nitriansky samosprávny kraj nie je ,oprávnený ďalej konať na príprave daného investičného zámeru‘,“ tvrdí Henrich Varga.

Primátor Hattas preto opätovne vyzýva župana Belicu a poslancov NSK, aby v tejto veci začali konať.

Primátor sa k situácii vyjadril vo videu priamo z Dobšinskej ulicie blízko kruhového objazdu pod Zoborom. Keďže Slovenská správa ciest požiadalal o uzávierku Dražovskej cesty, dopravná situácia pod Zoborom sa pravdepodobne ešte viac skomplikuje. „Slovenská správa ciest požiadala oficiálne o termín 8. 10., kedy ale nastane reálne, o tom vás ešte budeme informovať,“ uviedol primátor Hattas.

Jedným z riešení zložitej dopravnej situácie v okolí Zobora, je podľa primátora prepojenie Jeleneckej a Zlatomoraveckej cesty, v súvislosti s tým apeluje na župana aj krajských poslancov: „Predsedu kraja som vyzval už v lete, aby začal práce na tejto ceste. Ide o zhruba kilometer dlhý úsek, pozemkovo sú tam dvaja majitelia, nie je to komplikované. No župa nedokázala počas celej svojej existencie postaviť ani kilometer nových ciest,“ vyjadril sa Hattas. Medzi riešeniami, vďaka ktorým by sa ľudia zo Zobora dostali ľahšie do mesta je aj R1A. „To znamená, že komunikácia, ktorá sa napája na kruhový objazd, musí byť preklafifikovaná, aby tam mohla vzniknúť klasická križovatka,“ vraví Hattas, ktorý v tejto veci začal jednať s ministerstvo dopravy, ale momentálne má podľa jeho slov situáciu v rukách župana a župa.

foto: FB Televízia Nitrička

Televízia Nitrička

Forgot Password