Prihlasovanie na Týždeň dobrovoľníctva je otvorené. V Nitrianskom kraji sú v ponuke desiatky aktivít

Záujemcovia môžu pomôcť s prácami v interiéroch aj exteriéroch, v útulku aj v zariadení sociálnych služieb.

foto: FB Nitrianske centrum dobrovoľníctva

Týždeň dobrovoľníctva sa tento rok bude konať od piatku 16. septembra do štvrtku 22. septembra 2022. Dobrovoľníci sa počas týchto dní môžu zapojiť do dobrovoľníckych činností, ktoré ponúkajú jednotlivé organizácie.

„V Nitrianskom kraji sa môžete tešiť napríklad na:Čistenie areálov, prírody, pomoc seniorom, sadenie stromov, voľnočasové aktivity, organizácia akcií a pod. Nielen v Nitre, ale aj v Mani, Michal nad Žitavou, Kameničná, Komárno, Levice, Nové Zámky, Topoľčany…,“ uvádza Nitrianske centrum dobrovoľníctva.

Týždeň dobrovoľníctva organizuje Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií v spolupráci s regionálnymi dobrovoľníckymi centrami od roku 2017.

Týždeň aktivít sa ale na Slovensku bude konať už po 14. raz. „S organizáciou kampane ako ju poznáme dnes, začalo Centrum dobrovoľníctva v Banskej Bystrici v roku 2013. V nasledujúcich rokoch sa k Týždňu dobrovoľníctva pridávali aj iné kraje, kde akciu organizovali regionálne dobrovoľnícke centrá,“ vysvetľujú organizátori, čo napokon v roku 2017 viedlo k spoločnej kampani.

Zoznam ponúkaných aktivít je zoradený podľa jednotlivých dní. Pri aktivitách vidíte, koľko ostáva ešte voľných miest pre záujemcov. Uchádzači sa môžu registrovať iba ako jednotlivci.

V Nitre môžu dobrovoľníci pomôcť napríklad pri organizácii festivalu Divadelná Nitra a podujatia Aby ľudia ľuďom pomáhali, ale aj pri úprave interiérov a exteriérov zariadení sociálnych služieb, výdajni hmotnej pomoci, pri balení materiálov pre klientov centra STORM, upratovaní okolia liečebného ústavu. Môžu tiež stráviť hodinku so seniorom alebo pomôcť s kaderníckymi a holičskými službami v útulku pre jedotlivcov s deťmi.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password