Priestory divadla dezinfikujú každý deň

Divadlo je zatvorené, v jeho priestoroch sa však stále pracuje. Aby bolo divadlo pre zamestnancov bezpečné, prebieha v ňom pravidelná dezinfekcia.

Komplexné čistenie používaných priestorov Divadla Andreja Bagara v Nitre prebieha pravidelne ráno i popoludní. V rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu je pracovná doba v divadle skrátená. „Hodinu pred jej začiatkom čistia priestory upratovačky, po 13. hodine nastupuje čata v skafandroch, ktorá časti budovy divadla dôkladne vydezinfikuje,“ povedal riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

Priestory divadla čistia od tretieho poschodia až po kotolňu.

Tieto práce zabezpečuje divadlo vlastnými silami. Po konzultácii s odborníkmi nakúpilo certifikovanú dezinfekciu a vyškolilo na prácu s ňou vlastných zamestnancov. Denne sa však čistia len tie časti budovy, v ktorých sa pracuje. Priestory určené pre verejnosť dezinfikujú raz týždenne. Po odvolaní mimoriadnej situácie by tak DAB malo byť schopné spustiť bežnú prevádzku veľmi rýchlo.

V divadle fungujú v núdzovom režime už viac ako mesiac, čo sa zákonite odrazilo na jeho príjmoch.

Predstavenia sa presunuli do online priestoru a sú vysielané zadarmo. Len v priebehu marca sa podľa vedenia straty na tržbách vyšplhali na úroveň 50-tisíc eur. Ak by DAB začalo normálne fungovať v septembri, plánované príjmy by podľa Dóczyho dokázali naplniť približne na polovicu. „Nebudem hovoriť presné čísla, ale celkovo ide o výpadok v hodnote státisícov eur,“ spresnil riaditeľ DAB. Otázne však je aj to, aké budú tržby po uvoľnení protiepidemiologických opatrení. „Verím ale, že DAB má verných divákov, ktorí nášmu divadlu zachovajú svoju priazeň a budú naše predstavenia navštevovať tak hojne, ako pred epidémiou,“ uzavrel Dóczy.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password