Priestory amfiteátra sú využívané pre karanténne účely

Ubytovávanie prebiehalo s asistenciou polície.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Po príchode z Rakúska sa tu nachádza osoba s pozitívnou cestovateľskou anamnézou. Pri sprístupnení karanténneho ubytovania pre staršiu ženu v priestoroch amfiteátra na Dolnozoborskej ulici minulý týždeň asistovala aj policajná hliadka. „Mestskí policajti sprístupnili ubytovacie priestory, prezreli objekt a na mieste zotrvali až do príchodu hliadky policajného zboru a záchranného vozidla RZP, ktorí ženu priviezli,“ tvrdí mestská polícia.

Žena bola po príchode do karanténnych priestorov značne rozrušená.

Podľa polície sa odmietala ubytovať, prejavovali sa u nej „afektívne reakcie“, ktoré sa postupne stupňovali. „Aby sa situácia dala zvládnuť bez použitia donucovacích prostriedkov, jeden člen hliadky policajného zboru musel odísť do lekárne pre lieky na upokojenie, ktoré mala žena predpísané svojím ošetrujúcim lekárom,“ dodala polícia. Malo by ísť o 64-ročnú bezdomovkyňu, ktorá bola testovaná na COVID-19.

Povinnú 14-dňovú karanténu bude tráviť v ubytovacích priestoroch amfiteátra.

Hliadky mestskej polície majú postupne zabezpečovať stráženie bezdomovkyne od popoludňajších hodín do rána. Údajne zatiaľ počas stráženia uvedenej osoby neboli zistené problémy. Bezdomovkyňa sociálnu izoláciu a karanténne podmienky dodržiavala, hoci pri ubytovávaní spomínala, že sa pokúsi ujsť.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password