Priemysel v Nitrianskom kraji sa opäť rozrastie

Plánovaný logistický park prinesie nové investície a voľné pracovné miesta.

V zlatomoraveckom okrese by mali vzniknúť nové výrobné priestory. Ide o plánovanú výstavbu logistického parku R1 Park I, ktorý by sa mal nachádzať v obci Čierne Kľačany, vo vznikajúcej lokalite výrobného územia Olichov. Navrhovateľom stavby je spoločnosť Design Engineering so sídlom v Bratislave.

Novostavba by mala plniť funkciu výrobnej a skladovej haly s administratívnymi priestormi.

„Výrobný program areálu bude zameraný na ľahkú strojársku a elektrotechnickú výrobu – vývoj a výrobu pre strojársky priemysel a pre logistický priemysel – pre účely skladovania a distribúcie materiálu, výrobkov a tovarov,“ uvádza sa v zámere o posudzovaní vplyvov na životné prostredie, ktorý podľa zákona predložila spoločnosť Design Engineering.

Halu bude možné dispozične rozdeliť na niekoľko samostatných priestorov. Niektoré budú slúžiť na logistické účely a iné na výrobu. Celková výmera areálu je viac ako 147 tisíc m². Podľa zámeru pôjde najmä o prekladisko tovaru, prípadne ľahkú výrobu. Jej náplň a špecifikum záleží na prenajímateľoch, ktorí si jednotlivé prevádzky alebo časti haly budú prenajímať.

Nový priemyselný park môže priniesť 460 nových pracovných miest.

Začiatok výstavby je plánovaný na marec 2020. Prevádzka haly by podľa predbežných plánov mala byť spustená začiatkom roka 2022.

Foto: ilustračná

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password