Príďte zažiť dobovú atmosféru Stredovekých dní v Hlohovci

Návštevníkov hlohoveckého zámockého parku budú počas jedného víkendu vítať rytieri, šermiari a dobová atmosféra.

Hlohovecký Zámocký park sa 22. a 23. júna vráti do stredoveku. Historickú atmosféru do parku prinesie festival Stredoveké dni v Hlohovci. Dvojdňový festival priblíži návštevníkom ako žili, bojovali a hodovali naši predkovia. Čaká na vás bohatý program, z ktorého si určite vyberie každý.

„Hlavnou myšlienkou historického festivalu Stredoveké dni je najmä ukázať, ako fungoval život v stredoveku, akým spôsobom žili naši predkovia. Poznáme to z kníh, z filmov, no zažiť to na vlastnej koži je unikátny zážitok,“ povedala Lucia Víglašová, z oddelenia marketingu.

Tešiť sa môžete na rytiersky turnaj, šermiarske vystúpenia, ohňovú šou, stredovekú módnu prehliadku alebo dobové tance. Ochutnať budete môcť aj stredovekú kuchyňu a program je pripravený i pre najmenších. Deti sa zabavia v detskej aréne a na vystúpení fakíra Adriána či akrobatky Vierky. Pripravené budú aj mnohé ďalšie atrakcie ako minizoo, stredoveký kolotoč, lezecká dráha či jazda na koni a bábkové divadlo.

Vyvrcholením programu bude rytiersky turnaj, v ktorom sa predstavia tí najudatnejší rytieri, bojujúci o ruku krásnej princeznej.

Rytieri budú musieť preukázať svoju odvahu, čestnosť a bojovnosť v rôznych disciplínach, ktoré preveria ich rytierske schopnosti. Ten najlepší získa nielen ruku pôvabnej princeznej, ale aj priľahlé kráľovstvo.

„Každý rok sa snažíme program koncipovať tak, aby si na festivale prišiel na svoje každý. Radi privítame nielen milovníkov histórie, ale aj rodiny s deťmi, ktoré chcú stráviť príjemný víkend v čarokrásnom prostredí Zámockej záhrady,“ doplnila Lucia Víglašová.

Aktuálne ide už o 6. ročník festivalu, ktorý sa pravidelne koná v hlohoveckej zámockej záhrade vybudovanej koncom 18. storočia. Záhrada je zároveň jeden z najrozsiahlejších platanových hájov v strednej Európe, kde už tento víkend zažijete neopakovateľný historický zážitok.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password