Príčinou nehody na R1, pri ktorej sa zranilo 9-ročné dievča, bola pravdepodobne nepozornosť

Úsek za odbočkou na Šoporňu smerom na Nitru bol neprejazdný, tvorili sa rozsiahle kolóny.

foto: FB Vrtuľníková záchranná zdravotná služba

Pri dopravnej nehode, ktorá sa stala včera popoludní na rýchlostnej ceste R1 pri obci Pata zasahovali hasiči aj záchranári.„Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že došlo k zrážke troch osobných motorových vozidiel,“ spresňuje Hasičský a záchranný zbor SR.

„V čase prejazdu cez R1 sa z dôvodu opráv na vozovke vytvárali kolóny. 47 ročný vodič na aute VW Passat sa pravdepodobne nevenoval dostatočne riadeniu a zozadu narazil do spomalených áut pred ním. Najskôr narazil do auta Hyudnai a vzápätí ešte do auta Dacia Duster,“ opísala polícia. Dôsledkom nehody boli zranení traja ľudia, medzi nimi aj jedna maloletá osoba. Zasahujúci hasiči poskytli zraneným predlekársku prvú pomoc a na havarovaných vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia. Zranený bol vodič z VW a dievča s mamou v Hyundai. Podľa predbežných informácií by nemalo ísť o ťažké zranenia.

Alkohol u vodičov nezistili, polícia ale upozorňuje, že v horúcich dňoch si pri šoférovaní treba dávať pozor na únavu z tepla.

foto: FB Hasičský a záchranný zbor SR

Na miesto bola privolaná aj Vrtuľníková záchranná zdravotná služba, ktorá maloletú previezla na ďalšie vyšetrenia.

„Leteckí záchranári si na mieste prevzali do svojej starostlivosti 9-ročné dievčatko. V stabilizovanom stave s ľahšou poruchou vedomia bolo vrtuľníkom prevezené na ďalšie vyšetrenie do Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave,“ potvrdzuje letecká záchranná služba. Presné príčiny a okolnosti nehody budú predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania.

Televízia Nitrička

Forgot Password