Prichádza ochladenie

Studený front má priniesť aj dlho očakávané zrážky.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Úvod týždňa bude ešte veľmi teplý. Teploty cez deň dosiahnu maximálne 25 až 30 ℃. Bude jasno až polojasno, postupne od juhozápadu príde veľká oblačnosť, k večeru sa na juhozápade môže zmenšiť.

„Cez našu oblasť postúpi ďalej na východ teplotne výrazný zvlnený studený front. Za ním sa k nám v chladnom vzduchu rozšíri od severozápadu výbežok tlakovej výše,“ informuje o zmene počasia Slovenský hydrometeorologický ústav.

V utorok teda môžeme očakávať premenlivú oblačnosť až zamračenú oblohu s prípadnými prehánkami, dažďom, ojedinele i búrkami. Najvyššie denné teploty sa budú pohybovať v rozmedzí 12 – 17 ℃, v noci 13 až 7 ℃. Vietor k večeru zoslabne, cez deň bude fúkať rýchlosťou 15 – 45 km/h, v nárazoch miestami okol 70 km/h.

Predpovede na stredu očakávajú podobné denné teploty ako v predchádzajúci deň. Maximálne sa vyšplhajú na 11 – 16 ℃. V noci môže byť najmenej 1 až -4 ℃, na juhozápade 6 až 1 ℃, v nížinách sa ojedinele vyskytnú prízemné mrazy. Oblačné až zamračené počasie môže počas dňa na mnohých miestach sprevádzať dážď. Fúkať bude slabý vietor.

Vo štvrtok bude pokračovať oblačné až zamračené počasie s prípadnými prehánkami alebo dažďom.

Oblačnosť sa pravdepodobne počas dňa zmenší, prehánky ubudnú. Maximálnych denných 12 – 17 ℃ v noci vystriedajú klesajúce teploty na 7 – 2 ℃.

V závere pracovného týždňa sa očakáva mierne oteplenie.

Najvyššie denné teploty v piatok podľa predpovedí dosiahnu 14 – 20 ℃, v noci 5 až -1 ℃. Cez deň zväčša polojasno až oblačno s ojedinelými prehánkami, v noci sa môžu vyskytnúť aj prízemné mrazy.

Víkend začne v podobnom duchu. SHMÚ predpovedá v sobotu cez deň maximálne 14 až 20 ℃, v noci 8 – 2 ℃ a prevažne oblačné počasie, miestami i zrážky.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password