Priateľský bazár zožal opäť veľký úspech

Stará vodáreň sa už po druhýkrát zaplnila šatstvom a ďalšími rozmanitými vecami od 20 predávajúcich.

Priateľský bazár sa konal v nedeľu 9. februára 2020 v Starej vodárni a zúčastnili sa ho desiatky ľudí. Tie najlepšie kúsky si vyberali od 10. hodiny rannej. Okrem šatstva si však mohli nakúpiť aj hračky či rôzne knižky.

„Bazár sme už robili, toto je druhá akcia. Keďže boli dobré odozvy, spravili sme ho ešte raz. Nájdete tu všeličo možné, od detských vecí po výrobky mamičiek,“ priblížila Michaela Morvaiová, spoluorganizátorka Priateľského bazáru.

Podujatie ale malo aj ekologický rozmer. Podľa organizátorov bazár vznikol za účelom redukovať množstvo vecí, ktoré sa vyrába a ničí našu Zem. Veci, ktoré sú pre niekoho už nepotrebné a skončili by v koši, sa posunú ďalej novému majiteľovi.

„Ja som toho nakúpila veľa. Pre trojročnú dcéru topánky a krásnu bundičku. Pre staršiu som musela hľadať, lebo väčšina tu predáva veci pre menšie deti, ale našla som krásny kožúštek a pre seba šaty,“ hovorí spokojná nakupujúca.

Zúčastnení sa mohli navyše zoznámiť s novými ľuďmi a stráviť s nimi príjemné dopoludnie. Predávajúci speňažili veci, ktorých majú nadbytok a kupujúci si pre zmenu spravili radosť z nákupu kvalitných vecí za nízku cenu.

„Ja mám veľmi rada takéto akcie. Už len skrz myšlienku zero-waste a recyklácie. Je mi to veľmi blízke,“ hovorí Mirka Hegyi, ktorá sa po prvýkrát zúčastnila bazáru aj ako predávajúca.

Predávajúcich bolo celkom 20. Podľa organizátorov bol záujem o bazár vysoký a kapacity Starej vodárne zaplnené. V dohľadnej dobe tak plánujú usporiadať ďalší ročník Priateľského bazáru a nepotrebným veciam dať znovu druhú šancu.

Celú reportáž o bazári v Starej vodárni si môžete pozrieť tu.

Televízia Nitrička

Forgot Password