Pri rieke vzniká nelegálna skládka odpadu

Čo by ste chceli vidieť na prechádzke popri rieke Nitre? Čo tak Zobor na horizonte, vrak auta vpravo, azbestovú krytinu vľavo, starú chladničku kdesi v kríku… Ktosi si nitriansku prírodu pomýlil so skládkou odpadu.

Na sociálnej sieti sa kopí kritika. Ľudia sa sťažujú na neporiadok, ktorý vzniká v ich okolí. Začalo to vrakom. Škoda Ocatavia leží odstavená v Krškanoch medzi starou kafilériou a novou vodárňou. Auto je evidentne nepojazdné. Napriek tomu, že do júna tohto roka má platnú technickú a emisnú kontrolu, nemá dopravné značky ani kolesá. Na nepojazdné vozidlo sme upozornili mesto. Pýtali sme sa, ako v prípade takýchto odstavených vozidiel postupuje.

„Pracovníci radnice overili polohu vraku. Vyplýva z nej, že pozemok, na ktorom sa vrak nachádza, patrí Slovenskému vodohospodárskemu podniku,“ odpovedal hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Uprataním vraku by sa preto mali zaoberať vodohospodári. Otázky týkajúce sa nepojazdného auta sme im adresovali koncom minulého týždňa: „Toto vozidlo bolo preverené PZ SR – enviro polícia a zaevidovaný spis postúpený Okresnému úradu v Nitre, odbor odpadové hospodárstvo, na doriešenie v zmysle platnej legislatívy.“ Auto by mal byť teda z pozemku Slovenského vodohospodárskeho podniku odstránení na základe zákona o odpadoch.

Zničená Škoda Octavia je len špičkou ľadovca. Na prechádzke popri rieke môžete nájsť celú škálu odpadu, od starých spotrebičov až po stavebný materiál. V Krškanoch tak vzniká nelegálna skládka, na ktorú sme upozornili aj radnicu. „Keďže okrem vraku sa v lokalite evidentne nachádza aj skládka odpadu, poverili sme pracovníka odpadového hospodárstva, aby situáciu prešetril a vyvodil z nej patričné závery,“ doplnil Tomáš Holúbek.

Ako sa bude situácia vyvíjať a či mesto nájde spôsob, ako odpad z okolia rieky odstrániť a zároveň zamedziť jeho nezákonnému hromadeniu, vás budeme priebežne informovať.

Ako postupovať v prípade, ak natrafíte na čiernu skládku, sa dočítate aj v našej Právnej poradni.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password