Pri dvoch dopravných nehodách v Nitrianskom kraji vyhasli dva ľudské životy

Polícia žiada vodičov, aby jazdili opatrne.

Po včerajšom daždi prijali operační dôstojníci polície oznámenie, že medzi obcami Ludanice a Horné Obdokovce sa stala dopravná nehoda. Zrážka dvoch osobných vozidiel, ku ktorej došlo z doposiaľ nezistených príčin, sa skončila tragicky.

„55 ročný vodič Renaultu Megane Scenic pravdepodobne pri prejazde miernou pravotočivou zákrutou dostal šmyk a prešiel do protismeru, kde sa zrazil so Škodou Felícia,“ uviedla nitrianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Vodičov oboch áut a spolujazdkyňu z Renaultu previezli po dopravnej nehode so zraneniami do nemocníc v krajskom meste a Topoľčanoch. Spolujazdkyňa z Felície, 82-ročná žena, zraneniam na mieste podľahla.

„Na mieste udalosti zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Topoľčanoch, ktorí poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc a pomohli naložiť zranené osoby do vozidiel Záchrannej zdravotnej služby,“ povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre Andrea Červočová.

Okolnosti, miera zavinenia a presná príčina nehody sú aktuálne predmetom vyšetrovania.

foto: Polícia SR – Nitriansky kraj

Polícia žiada ľudí, aby jazdili opatrne, a to obzvlášť po daždi, keď je mokrá vozovka.

Druhá dopravná nehoda, pri ktorej zasahovali hasiči, sa stala dnes krátko pred 9. hodinou medzi obcami Jur nad Hronom a Šarovce. Došlo tu ku zrážke motorového vozidla s motocyklom.

Auto šoférovala 67-ročná žena a motocykel riadil 47-ročný muž, ktorý zrážku neprežil.

„V dôsledku dopravnej nehody bola jedna osoba usmrtená a jedna osoba s ľahkými zraneniami, ktorej bola poskytnutá pomoc pri naložení do vozidla Záchrannej zdravotnej služby a na vozidle boli vykonané protipožiarne opatrenia,“ ozrejmila Červočová.

Okolnosti dopravnej nehody sú momentálne predmetom vyšetrovania.

foto: HaZZ

titulná foto: Polícia SR – Nitriansky kraj/HaZZ

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password