Prezidentka Zuzana Čaputová zmenila plán: Do Nitry nepríde

Nie je možné vylúčiť riziko prenosu vírusu.

zdroj foto: Nitriansky hlásnik/facebook Zuzana Čaputová

Epidemiologická situácia v Bratislave sa včera zmenila, čo malo za následok zmenu farby na pomyselnom COVID semafore zo zelenej na červenú. Hlavné mesto tak zareagovalo na rastúce čísla osôb infikovaných koronavírusom.

Na zmenu zareagoval aj Prezidentský palác.

„Zajtra a pozajtra som mala tráviť dva dni na výjazde v Nitrianskom kraji. Mala som sa stretnúť so županom, primátorom Nitry, Komárna, s občanmi vo Veľkom Cetíne, s manažmentom firmy Jaguár, firmy Heineken a ďalšími,“ uviedla včera na svojich sociálnych sieťach prezidentka SR Zuzana Čaputová. Podľa slov prezidentky červený semafor svieti aj pre ňu, preto sa rozhodla cestu do Nitrianskeho kraja odložiť na neskôr.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

„Chcem sa za každých okolností správať zodpovedne a neísť na výjazd v situácii, keď pri množstve kontaktov na výjazde neviem ja a ani moji spolupracovníci vylúčiť riziko prenosu vírusu,“ dodala Zuzana Čaputová.

Myslí si, že obozretnosť a zváženie nevyhnutných sociálnych kontaktov je namieste, predpokladá, že podľa nej dôležité a prijemné stretnutia s Nitranmi bude môcť absolvovať v čase priaznivejšej pandemickej situácie.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva za včerajší deň zaznamenali 84 potvrdených prípadov z celkovo 4090 vykonaných testov.

Úrad verejného zdravotníctva SR eviduje za včerajšok v bratislavskom okrese 21 infikovaných osôb. Nárast eviduje aj regionálny úrad so sídlom v Nitre. Nové prípady pochádzajú z dvoch monitorovaných a podchytených ohnísk, ide o aktívne dohľadané kontakty. „V jednom prípade sa ešte uskutočňuje epidemiologické vyšetrovanie,“ dodáva ÚVZ SR. Pokiaľ ide o Nitriansky kraj v okrese Nitra pribudlo 6 prípadov, v okresoch Komárno a Nové Zámky pribudlo po jednom prípade. Celkovo bolo doposiaľ na Slovensku ochorenie potvrdené a prekonané u 2192 ľudí.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password