Previnilci na cestách: Alkohol i prekročená rýchlosť

Policajné hliadky sa cez víkend nenudili. Kontroly odhalili opitých vodičov aj nebezpečne rýchlych šoférov.

Vyzerá to tak, že zodpovedné správanie na cestách je potrebné neustále pripomínať. Dopravní policajti v Nitrianskom kraji zachytili cez víkend hneď niekoľko vážnych priestupkov aj trestných činov.

Víkendovým previnilcom kraľuje len 19-ročný vodič, ktorý na ulici Rázusa v Topľčanoch spôsobil dopravnú nehodu. „Vodič VW Vento viedol vozidlo smerom k autobusovej stanici, pričom prešiel do protismeru a prednou časťou vozidla narazil do stromu,“ priblížila Polícia SR. Dychová skúška ukázala, že mladý muž bol podgurážený – nafúkal 1,40 promile.

Okrem opitého tínedžera pristihli policajti za volantom auta ďalších štyroch vodičov.

Múdrosť človeka je vraj priamo úmerná veku, žiaľ, o zodpovednosti sa to asi povedať nedá. Práve naopak, policajné kontroly ukázali, že čím vyšší vek vodiča, tým viac promile v dychu. Policajné hliadky zachytili v obci Jelenec 39-ročného muža, ktorý počas bežnej cestnej kontroly nafúkal 1,33 promile. Dychovou skúškou bolo zistené, že 44-ročný vodič v Plášťovciach mal 1,35 promile a 49-ročný šofér v obci Cabaj Čápor nafúkal 1,50 promile. Najviac spomedzi previnilcov nafúkal v Nitre 59-ročný vodič – v dychu mal až 1,85 promile.

Šalianski dopravní policajti sa cez víkend zamerali na meranie maximálnej povolenej rýchlosti a neobišli naprázdno.

Na ceste I/75 medzi Trnovcom nad Váhom a Jatovom je povolená rýchlosť 90 km/h. „Vodič Audi A4 túto rýchlosť prekročil o 61 km/h, za čo mu bola uložená bloková pokuta vo výške 500 eur, ktorú na mieste zaplatil,“ uviedli policajti. Ani zďaleka to však nebola najvyššia víkendová sankcia. Druhý odvážny šofér bol odhalený v obci Dlhá nad Váhom, keď okolo policajnej hliadky doslova preletel. Nameraná mu bola rýchlosť 142 km/h, čím prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o neuveriteľných 92 km/h. Za svoj prehrešok si vyslúžil pokutu vo výške 800 eur.

Policajti apelujú na zodpovednosť.

Položte si otázku: Komu najviac nezodpovednou jazdou ublížite? Ak už vám nezáleží na sebe a svojich blízkych, spomeňte si na všetkých chodcov, cyklistov aj začiatočníkov či opatrných vodičov, ktorí vezú svoje deti a na miesto určenia chcú prísť zdraví a živí. Aj oni sú nezodpovednými rozhodnutiami iných ohrození. Alkohol dodáva guráž, avšak často sú cenou ľudské životy. Jazdite zodpovedne.

Zdroj foto: Polícia SR – Nitriansky kraj

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password