Prevádzkoval súkromné pohostinstvo, porušil tým vyhlášku

Policajti našli otvorené pohostinstvo a štyroch popíjajúcich miestnych občanov.

Dodržiavanie aktuálnych protipandemických nariadení pravidelne kontroluje polícia. Svoju pozornosť upriamuje najmä na miesta s vysokou koncentráciou ľudí – obchody, autobusové a železničné stanice, prejazd medzi okresmi. Jednou z každodenných povinností je aj kontrola prevádzok, ktoré majú zostať podľa platných predpisov zatvorené. To sa zrejme nepáčilo majiteľovi pohostinstva v obci z okresu Zlaté Moravce, ktorý mal svoju prevádzku otvorenú.

Pri kontrole tu policajti našli otvorené pohostinstvo a za stolom štyroch popíjajúcich miestnych občanov.

„Tí boli riešení napomenutím a vykázaní z pohostinstva. Väčší problém má však majiteľ prevádzky. Ten porušil vyhlášku, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam prevádzok a hromadných podujatí, preto bude vec ďalej riešená ako iný správny delikt na úseku verejného zdravotníctva,“ informuje polícia a vyzýva občanov k spolupráci.

zdroj foto: polícia SR

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password