Preteky pre najmenších, ale i seniorov

39. ročník populárneho podujatia Diskokilometer je tu. Pretekári všetkých vekových kategórií si zmerali sily na atletickom štadióne na Chrenovej.

Ako je už tradíciou, aj tentokrát sa koncom školského roka usporiadal Diskokilometer. Podujatie vzniká pod záštitou AC Stavbár Nitra a na tejto obľúbenej atletickej akcií sa zúčastňujú ako mladí, tak aj starí. Vítaní sú úplne všetci.

Preteky symbolicky odštartovali deti s rokom narodenia 2017 a mladšie. Pre týchto mladých pretekárov však platili „prísne“ pravidlá. Nejednalo sa totižto v ich prípade o preteky v pravom slova zmysle. Ich úlohou bolo sa prechádzkovým tempom, prípadne na rukách rodičov, dostať do cieľa, kde na nich čakala odmena v podobe čokolády. Preteky sa na ostro začali až deťmi s rokom narodenia 2016, ktorí bežali trať na 80 metrov. Postupne pokračovali všetky vekové kategórie. Najstaršia kategória je nad 70 rokov, kde si môžu zabehať ročníky 1948 a staršie.

„Je to netradičné bežecké podujatie, ktoré vzniklo pre všetky vekové kategórie. Pred 39 rokmi bol o atletiku mohutný záujem a takýmto spôsobom sa dala šanca zasúťažiť si aj neregistrovaným bežcom. V začiatkoch 80. rokov bola TJ Stavbár jediná na Slovensku, ktorá niečo takéto začala organizovať. Pretrvalo nám to až dodnes a budeme sa snažiť toto podujatie zachovať aj do budúcna,“ povedal Tibor Danáč, predseda TJ Stavbár Nitra a vedúci mužov AC Stavbár Nitra.

Celé podujatie sa organizuje v príjemnom duchu, s priateľskou atmosférou, občerstvením a hudbou. Zábavu si užijú ako deti, tak aj rodičia.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password