Premiéru Starého divadla si môžete pozrieť online

Napriek zákazu návštev verejných kultúrnych udalostí, diváci o zážitok neprídu.

Po množstve správ, ktoré hovoria o preventívnych opatreniach a obmedzeniach v súvislosti s korona vírusom, prišlo Staré divadlo Karola Spišáka aj s dobrou správou. Hoci z dôvodu nariadení Úradu verejného zdravotníctva sa diváci nemôžu zúčastniť premiéry nového predstavenia priamo v Starom divadle, ale premiéra napriek tomu bude.

„Naša dlho plánovaná a pripravovaná inscenácia špičkovej bulharskej režisérky Magdaleny Mitevy Stvorenie, ktorá sa mala uskutočniť v piatok 13. o 18-tej hodine sa uskutoční, ale online na našom youtube kanáli,“ prezradil na sociálnej sieti riaditeľ divadla Martin Kusenda.

Premiéru uvidíte v piatok 13. marca prostredníctvom živého prenosu na Youtube.

Ide o tretiu a zároveň poslednú premiéru aktuálnej divadelnej sezóny Starého divadla. Autorkou réžie je rovnako, ako pri predchádzajúcich dvoch premiérach zahraničný hosť. Bulharka Magdalena Miteva stojí aj za prípravou scény a bábok.

Inscenácia nadviaže na staršie úspešné hry tzv. čiernym divadlom a hrou svetiel.

Zdroj foto: sdn.sk

„Tentokrát sa autorka pozrie na zúbok tomu, ako to s nami bolo na samom začiatku sveta a ponúkne nám svoj pohľad na vznik života a človeka,“ uviedlo Staré divadlo. Hudbu Konstantina Ilievskeho, dramaturgiu Nikolety Tužinskej doplní herecké obsadenie: Danica Hudáková/Oľga Schrameková, Nikola Kozáková, Patrícia Sopkovičová, Simon Fico, Juraj Bednarič a Matúš Hollý.

Na priebeh prípravy inscenácie sa bola nedávno pozrieť aj naša televízia. Sledujte reportáž Saši Brixovej.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password