Prekračovala sa rýchlosť. Hlavne na Bratislavskej ceste v Nitre

Polícia žiada vodičov, aby si zopakovali vedomosti naučené v autoškole.

Prekročenie povolenej rýchlosti – tak o tom informujú širokú verejnosť pravidelne policajti na sociálnej sieti. Muži zákona apelujú neustále na vodičov, aby dodržiavali predpísanú rýchlosť a jazdili zodpovedne a opatrne. Stále sa však nájdu takí, ktorí dokážu prekročiť rýchlosť aj o desiatky kilometrov.

Počas predchádzajúcich dní sa nitrianski dopravní policajti nestačili čudovať. Obcou Vinodol, ktorá sa nachádza v okrese Nitra, išiel vodič Audi rýchlosťou 107 km/h, a tak prekročil predpísanú rýchlosť o 57 km/h. „Za nedodržanie predpisov zaplatil pokutu vo výške 400 eur,“ oznámila nitrianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Nasledujúce dve prekročenia rýchlosti sa udiali na Bratislavskej ceste v Nitre. Vodič Hondy vchádzal do centra mesta rýchlosťou 101 km/h a predpísanú rýchlosť 50 km/h tak akosi ignoroval. „Keďže pokutu vo výške 450 eur nezaplatil bol mu zadržaný vodičský preukaz,“ pokračovala polícia.

Vodič ďalšieho osobného auta, tentokrát Audi, prešiel úsek, na ktorom je maximálna povolená rýchlosť 70 km/h, rýchlosťou až 134 km/h. „Jej vodič sa o priestupku zistenom v rámci tzv. objektívnej zodpovednosti dozvie z poštovej zásielky,“ ozrejmila polícia.

Polícia na záver napísala aj jednu radu pre vodičov: „Vodiči nezabúdajte na svoje časy strávené v autoškole a získané vedomosti si občas oprášte!“

foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Televízia Nitrička

Forgot Password