Predstavitelia mesta a kraja si v Nitre pripomenuli výročie Slovenského národného povstania

Od významného dátumu v histórii Slovenska už uplynulo 78 rokov.

foto: NH

Odkaz Slovenského národného povstania (SNP) je memento, pilier našich národno-štátnych hodnôt, zdroj pochopenia súčasnosti i východisko k budúcnosti, vyslovil na pietnom zhromaždení v Nitre predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica.

Dátum, keď sa náš národ so zbraňou v ruke postavil proti nacistickým okupantom a ich domácim prisluhovačom a vyjadril túžbu po slobode a demokracii je preto podľa samosprávneho kraja dôležité každoročne pripomínať.

Od osudného 29. augusta 1944, kedy vypuklo SNP, tento rok uplynulo 78 rokov. Pietne zhromaždenie s kladením vencov sa opäť konalo pri Pamätníku víťazstva pred Okresným úradom v Nitre.

Stretnutia sa vo štvrtok 25. augusta zúčastnili predstavitelia kraja, okresu, mesta, Ozbrojených síl a Policajného zboru SR i občania.

„Je to už 78 rokov, čo si 29. augusta pripomíname odvahu Slovákov, ktorí sa pred 78 rokmi chytili zbrane a bránili hodnoty, na ktorých stojí demokratický svet,“ uviedla nitrianska radnica.

SNP podľa magistrátu demonštruje vôľu nášho národa vziať osud do vlastných rúk a bojovať za hodnoty, ktoré vyznáva, pričom ide o jeden z našich najvýznamnejších štátnych sviatkov.

Televízia Nitrička

Forgot Password