Oprava mosta na Cabajskej zostáva prioritou Nitrianskeho kraja

Vzhľadom na stav mosta je potrebné obmedziť prejazd ťažkých nákladných áut.

foto: archív TV Nitrička

Je verejne známe, že most na Cabajskej ulici v Nitre je v dezolátnom stave. Súvisí to s preťažením a otrasmi v posledných rokoch. Podľa Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) župan Milan Belica upozorňoval na tento stav. „Ťažké nákladné vozidlá vrátane tranzitnej prepravy viac ako 11 rokov ničili túto cestu a železničný most bez toho, aby boli zo strany príslušného ministerstva podniknuté kroky na odstránenie tohto nežiaduceho a neúmerného preťaženia,“ uvádza NSK.

Minulý rok v lete bolo zo strany predsedu NSK iniciované stretnutie s ministrom dopravy a výstavby SR Andrejom Doležalom a predstaviteľmi ministerstva.

V súčasnosti je nutné zabrániť prejazdom ťažkých nákladných áut, aby sa zachoval prejazd osobných áut a autobusov. Samotná oprava mosta má začať v čo najkratšom čase po vypracovaní technickej štúdie. „Treba zdôrazniť, že ide len o vylúčenie ťažkej nákladnej dopravy nad 20 ton, deväťdesiat percent dopravy po moste, teda presun občanov a prejazdy osobných áut a autobusov, zostávajú tak ako doteraz,“ zdôrazňuje NSK.

V súvislosti s uvedenými krokmi treba prijať aj opatrenia súvisiace so zmenou cestnej signalizácie. Proces opravy mosta komplikuje tiež železničná doprava, ktorá pod ním vedie. NSK koštatuje, že bez spolupráce všetkých zainteresovaných nie je možné zabezpečiť čo najrýchlejšiu opravu mosta.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password